Exploze v křesťanském kostele na severu Egypta zabila 21 lidí a 50 zranila

Exploze v křesťanském kostele na severu Egypta zabila 21 lidí a 50 zranila
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: výbuch
09 / 04 / 2017, 12:00

Při explozi v křesťanském kostele na severu Egypta dnes bylo zabito nejméně 21 lidí, přes 50 dalších je zraněných.

O násilném incidentu, který se stal o Květné neděli, jíž pro křesťany začíná pašijový týden, informovala egyptská státní média. K výbuchu se zatím nikdo nepřihlásil a jeho původ není ještě objasněn.

Exploze otřásla kostelem ve městě Tanta asi 100 kilometrů severně od metropole Káhiry v deltě Nilu. Kostel byl plný věřících, kteří se sešli k bohoslužbě. Televize CBC zveřejnila záběry z vnitřku kostela, na nichž se množství lidí kupí kolem očividně bezvládných, zakrvácených těl zakrytých papíry.

Křesťané, většinou příslušníci koptské církve, se podílejí zhruba deseti procenty na 94milionové populaci Egypta. Svou víru mohou praktikovat většinou svobodně a jejich soužití s muslimským většinovým obyvatelstvem je veskrze pokojné. Vyskytují se ovšem i ojedinělé případy napětí, především ve venkovských oblastech.

Opakovaně se ale křesťané stávají terčem islámských extremistů. V prosinci bylo při těžkém pumovém útoku na křesťanskou katedrálu v Káhiře zabito 30 lidí. K útoku se přihlásil Islámský stát (IS).

 

psali jsme:

související: Islámisté zajali desítky syrských křesťanů a vypálili místní kostel

Zdroj: ČTK

Tagy článku