Exploze v pákistánské mešitě zabila nejméně 43 lidí

Exploze v pákistánské mešitě zabila nejméně 43 lidí
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: exploze
12 / 11 / 2016, 19:00

V pákistánské provincii Balúčistán severně od Karáčí vybuchla bomba v mešitě Šáh Núrání. Při explozi zemřelo nejméně 43 lidí a přes 100 dalších je zraněných.

V době výbuchu se v mešitě nacházelo zhruba 500 věřících, přičemž častými návštěvníky místa jsou údajně Íránci. K odpovědnosti za krveprolití se přihlásil Islámský stát.

Podle lokálních médií je navíc terén, v němž se mešita nachází, těžko dostupný pro helikoptéry, které by desítky zraněných odvezly do nemocnice. 20 sanitek, které přijely na místo, se do hornaté části místa výbuchu dostávaly přes dvě hodiny. Proto je pravděpodobné, že počet obětí ještě více vzroste.

Podle Shafiho Mohammada, místního vládního představitele, nebyla předtím učiněna mešitě žádná hrozba, na druhé straně je toto místo velmi ,,měkký" cíl pro teroristy, dodal Mohammad.

Zdroj: theguardian.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.