Exprezident Klaus: "Skutečná migrační vlna Evropu teprve čeká. Češi zatím málo protestují."

Exprezident Klaus: &quote;Skutečná migrační vlna Evropu teprve čeká. Češi zatím málo protestují.&quote;
Autor fotografie: www.klaus.cz/ TV Prima|Popisek: Vystoupení Václava Klause ve speciálním novoročním vysílání pořadu TV Prima - Partie
04 / 01 / 2016, 06:30

EU provádí zhoubnou multikulturalistickou ideologii a ještě jí fandí fanatický promigrant Dientsbier.

"Migrace je metoda, jak rozředit ty dnešní evropské státy, jak z toho vytvořit jakousi tvárnou hmotu, která se stane tím budoucím novým Evropanem. To chtěli diktátoři v minulosti vždycky, ti Hitlerové a Stalinové," uvedl Klaus. "Ta kolektivita těch evropských elit dělá stejné zlo, jaké dělali v minulosti tito jednotlivci," dodal. Snahu o větší unifikaci Evropy pokládá Klaus za chladný kalkul ze strany probruselských politiků. Klaus to uvedl v nedělním pořadu Partie televize Prima. 

Naopak bývalý europoslanec Libor Rouček pro ParlamentniListy.cz tvrdí: "Nemyslím si, že počet uprchlíků do Evropy bude narůstat, v roce 2015 jich bylo něco málo přes milion a já neočekávám, že tento počet bude letos větší."

Skutečná migrační vlna podle exprezidenta Evropu teprve čeká a měla by být zastavena na evropských hranicích. Bojovat s kvótami na přerozdělování uprchlíků je chytání kočky za ocas. Češi zatím protestují strašlivě málo vůči pasivitě vlády a premiéra ve věci řešení migrační krize, míní Klaus.

Za naprosto dětinský nesmysl označil bývalý prezident kritiku všech, kdo se uprchlíků nezastávají. Podle Klause ti fanatičtí promigranti, takoví ti páni Dienstbierové, považují každého, kdo migranty nevítá po vzoru německé kancléřky Angely Merkelové, za opočlověka málem, který je egoistickým nedostatečně do dálky se dívajícím.

Klaus mimo jiné uvedl, že migrovat z jedné země do druhé má být výjimkou. „Migrovat je výjimka lidského rodu, je to nenormálnost, znamená to, že ta země nefunguje dobře, že ten člověk v té zemi selhal a moc se mu nedaří, že v jiné zemi visí jablíčka strašně nízko a on si je může utrhnout.“ Dodal také, že současná uprchlická krize je ,,komplexní krizí, kterou jsme na evropském kontinentu neměli od 2. světové války“. Zdroj: echo24.cz

K důvodům přílivu migrantů do Evropy zařadil exprezident evropský sociální systém, paternalismus a zhoubnou multikulturalistickou ideologii. Historické zkušenosti ale podle Klause svědčí o tom, že migranti z mimoevropských zemí nemají potřebu se adaptovat a že je ohrožena evropská kulturní identita. "Jde o to, jestli si necháme rozvrátit jedinečnou evropskou kulturu, civilizaci, způsob života hordami lidí, kteří přijdou z jiných kontinentů," dodal Klaus.

Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl uvedl pro server euportal.parlamentnilisty.cz mimo jiné: "...euroelity jsou zcela zaslepené, pořád jim nic nedochází, každou krizi chtějí řešit další centralizací a utažením šroubů a každou ránu léčit solí. A v čem selhaly? Ve všem. Zcela rezignovaly na pravidla schengenského prostoru, bez politického mandátu pošlapaly dublinské dohody, úplně otevřely vnější hranici EU, házely klacky pod nohy zemím, které chtěly mezinárodní právo dodržovat, a nijak nepřizpůsobily své nesmyslné sociální a imigrační mechanismy nové situaci. A nejen to. Jsem přesvědčen, že dva miliony nelegálních přistěhovalců do zemí EU tyhle „evropské elity“ nejen bezmocně pouštějí, ale dokonce aktivně a rafinovaně jejich přesun organizují. To ony jsou těmi převaděči."  

Před dvěma týdny Klaus ohlásil záměr vytvořit širokou platformu nejen politických stran. Jejím účelem by mělo být získání mandátu od občanů pro vládu, aby mohla v Bruselu lépe odmítnout přebírání uprchlíků. Klaus zopakoval, že většina oslovených politiků včetně vládních má na migrační krizi shodný názor, přechod k činům ale může trvat ještě dlouhou dobu.

Autor foto: //www.klaus.cz/clanky/3500

 

Tagy článku