Exprezident Václav Klaus: "Nápor běženců je zcela zásadním nebezpečím"

Exprezident Václav Klaus: &quote;Nápor běženců je zcela zásadním nebezpečím&quote;
10 / 08 / 2015, 16:00

Čeští politici jsou nezodpovědní a jen se vymlouvají na Evropu.

Bývalý prezident Klaus to řekl novinářům během Svatovavřinecké poutě na Sněžku. Podle něj by evropské země měly přijmout opatření na hranicích, která by příchodu uprchlíků zamezila.  

"Evropa má jednoznačně říci, že žádní svévolně přicházející uprchlíci ne a má udělat všechna opatření na hranicích, aby sem nepřicházeli," řekl Klaus. Aktuální přístup k situaci je podle něj neskutečnou nezodpovědností politiků současných, jak v ČR, tak v Evropě. "Ti naši se lacině vymlouvají na tu Evropu," řekl Klaus.

Na otázku novinářů, zda by měl Miloš Zeman pokračovat v prezidentské funkci i v dalším období, řekl: "Já nevím, zatím on dává najevo, že kandidovat nechce, ale já také zatím nevidím nějakou smysluplnou alternativu."

Je zřejmé, že názory obou hlav států jsou víceméně totožné, protože prezident Miloš Zeman v neděli 2. srpna vzkázal uprchlíkům na českém území, že je do ČR nikdo nezval. Uprchlíci podle něj musí respektovat pravidla této země. "Pokud se vám to nelíbí, běžte pryč," vyzval je v rozhovoru pro server Blesk.cz. "Těmto lidem nejlépe pomůžeme na jejich území," dodal.

Už dříve prezident Zeman podpořil aktivity IVČRN. "Já také nechci islám v České republice," a uvedl dále: "Pokud evropské státy přijmou vlnu migrantů, pak i podle varování jednoho z libyjských ministrů mezi nimi budou teroristické bojůvky, takže my vlastně přijímáním migrantů velmi usnadňujeme Islámskému státu jeho expanzi do Evropy," řekl Zeman.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.