Extrémně náročný adrenalinový závod v Jeseníkách

Extrémně náročný adrenalinový závod v Jeseníkách
Autor fotografie: http://info.unob.cz/|Popisek: Další ročník závodu Winter Survival
16 / 01 / 2015, 14:00

26.1.2015 / Hrubý Jeseník se ve dnech 26. až 30. ledna 2015 stane dějištěm 21. mezinárodního mistrovství české armády v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2015.
Zdroj: Univerzita obrany Brno

Survival znamená schopnost přežít. Armádní Winter Survival je vytrvalostní víceboj simulující činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu. Soutěží tříčlenná družstva, která se musejí vypořádat s náročnými disciplínami a prokázat víc než jen fyzickou zdatnost a výdrž.

Tradiční soutěž simuluje činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu a od závodníků vyžaduje vysokou úroveň individuálních schopností a dovedností, stejně jako týmovou spolupráci (zdroj: iDnes.cz)

Winter Survival v podstatě ověřuje dovednosti, které voják potřebuje v zimních podmínkách. Disciplíny nutí závodníky k vlastní volbě a kreativitě. Každý musí najít své řešení, vystačit pouze s vlastními silami a nesenými prostředky. V tom je tento survival opravdu progresivní a poučný. Specifikou je i extrémní psychická zátěž. To vše z armádního survivalu činí unikátní závod nemající ve světě obdoby.

Například rakouští horští myslivci, pravidelní a velmi dobří účastníci závodu, kteří doma suplují i horskou službu, otevřeně přiznali, že se s něčím podobným dosud nesetkali. Soutěž je tedy mezi zahraničními účastníky, kteří do Jeseníků během let přijíždějí z Belgie, Francie, Maďarska, Německa, Nizozemí, Norska, Polska, Rakouska, Slovenska a USA, vysoce hodnocena.

Podívejte se na video (zdroj YouTube, Univerzita obrany Brno)

Další informace naleznete zde:

Univerzita obrany Brno

//www.natoaktual.cz/

Tagy článku