F-16 a Cessna se srazily nad Jižní Karolínou

F-16 a Cessna se srazily nad Jižní Karolínou
08 / 07 / 2015, 10:30

Vojenská stíhačka F-16 se včera srazila s malým osobním letadlem Cessna nad Jižní Karolínou. Dva lidé v letadle zemřeli a pilot stíhačky se musel katapultovat.

Ke srážce došlo zhruba 60 kilometrů severně od města Charleston. Vojenská stíhačka byla na zkušebním letu a řídil ji zkušený pilot, který měl za sebou 1500 letových hodin.

„Podle všeho pilot v době incidentu hovořil s dopravní kontrolou,“ uvedl Stephen Jost, velitel 20. stíhačkové letky z letecké základny v Sumter, odkud je také pilot F-16.

Zatím není jasné, jak se letadla mohla dostat tak blízko k sobě. Piot stíhačky major Aaron Johnson se bezpečně katapultoval a byl převezen na pozorování do nemocnice. Osobní letadlo Cessna 150 bylo nárazem zcela zničeno a oba lidé na palubě zemřeli. Jejich identita zatím není jasná a nenašla se zatím ani jejich těla.

„Vyšetřujeme komu letadlo patřilo a kdo byl na palubě… Trosky malého letadla jsou roztroušené po poměrně velké oblasti, část z nich je v rýžovém poli,“ řekl šéf záchranného týmu Bill Salisbury.

Nikdo další nebyl zraněn padajícími troskami letadla.

Zdroj: CNN

Tagy článku