F-22 byla "uzemněna" rojem 20 000 včel

F-22 byla &quote;uzemněna&quote; rojem 20 000 včel
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-22
13 / 08 / 2016, 11:30

F-22 Raptor může být nejpokročilejší stíhačkou na světě, ale i při ceně 143 milionů dolarů, neměl šanci proti nečekanému protivníkovi - obrovskému hejnu včel.

F-22 ze 192. letecké perutě byl dočasně uzemněn 11. června tohoto roku, když pozemní personál na základně Langley-Eustis ve Virginii zjistil, že možná 20 000 včel visí z trysky stroje.

"Byl jsem šokován, stejně jako všichni ostatní, protože to vypadalo jako oblak tisíců včel," řekl technický seržant Jeffrey Baskin v tiskové zprávě US Air Force.

Pozemní personál se nesnažil včely zlikvidovat, protože jsou včely jsou ohroženy vyhynutím a místo toho kontaktoval místního včelaře a vysloužilého veterána US Navy Andy Westricha. Podle něj byl roj na letadle největší, jaký kdy viděl.

Westrich využil vakuové hadice k odsátí tisíců včel do několika velkých kbelíků a bezpečně kolonii včel přemístil.

Stíhač páte generace F-22 byl schopen pokračovat v provozu poté, co byly včely bezpečně přemístěny.

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace