F-35 poprvé vystřelila z děla během letu

F-35 poprvé vystřelila z děla během letu
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační foto F-35
04 / 11 / 2015, 07:15

30. října vystřelila poprvé americká F-35 úspěšně z interního děla ráže 25 mm během letu.

F-35A během letových zkoušek

Test této zbraně představuje další milník v úsilí Pentagonu cerifikovat interní 25 mm dělo Gatling. Lockheed Martin uvolnil v pondělí videa, na kterých F-35 pilotovaná zkušebním pilotem Maj. Charlesem "Flak" Trickey poprvé střílí ve vzduchu z čtyřhlavňové zbraně.

First F-35 Gun Fire from SldInfo.com on Vimeo.

Test probíhal 30. října na letecké základně Edwards Air Force Base v Kalifornii. Byla to první ze série letových zkoušek fungování vnitřního děla letadla. Je to druhá fáze testování, která vyhodnotí výkon a integraci téhoto děla v draku letadla během letu. První fáze testovacího období se skládala ze 13 pozemních zkoušek.

Zbraňový systém bude testován dále i v příštím roce paralelně s  výrobou F-35A. Plnou funkčnost děla v stíhačce očekává armáda v roce 2017.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.