F-35 předvedl své schopnosti na letecké show v Holandsku

F-35 předvedl své schopnosti na letecké show v Holandsku
Autor: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační foto F-35
14 / 06 / 2016, 15:45

10. června měl stíhač páté generace F-35 mezinárodní debut na leteckém dni "Luchtmachtdagen 2016" na holandské základně Leeuwarden Air Base.

První dva holandské stroje F-35A s označením AN-1 (F-001) a AN-2 (F-002), které dorazily do Leeuwardenu 23. května po přeletu Atlantiku, ukázaly " Air Power Demo "společně s F-16 nizozemského královského letectva,  AH-64 a Chinookem, který simuloval sérii útoků na letiště.

"Holandské" letouny začaly svou cestu do Evropy na letecké základně Edwards Air Force Base v Kalifornii, následovalo mezipřistání v Marylandu a přes Atlantik se stroje dostaly za pomoci dvou tankerů KDC -10. Na holandské základně je uvítalo 2 000 členů personálu základny, zástupců médií a armádních činitelů.

Stroje budou v rámci provádět jak vzdušné a pozemní testy měření hluku a lety nad Severním mořem.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace