F-35 testuje inteligentní bombu Raytheon AGM-154

F-35 testuje inteligentní bombu Raytheon AGM-154
Autor: Lockheed Martin|Popisek: Ilustrační foto F-35C
04 / 04 / 2016, 11:15

Lockheed Martin F-35 Lightning II Joint Strike Fighter provedli první testovací odhoz bomby Raytheon AGM-154 Joint Standoff Weapon (JSOW) z interní pumovnice.

Test proběhl 23. března, kancelář Pentagonu starající se o program F-35 to oznámila 31. března.

Zkušebním letounem byl F-35C, model CF-05, které vypustil bombu JSOW o váze 1000 liber (téměř 480 kg)  z interní pumovnice nad testovacím polygonem amerického námořnictva v Atlantiku. Oznámil to zkušební pilot Ted Dyckman, který letěl tuto misi.

Raytheon AGM-154 Joint Standoff Weapon (JSOW) je společný program US Air Force a US Navy, kdy tato klouzající bomba může být vypouštěna ze šesti různých bojových letounů sloužících v obou složkách.

Váha bomby je mezi 483 - 497 kilogramy a při odhozu ve velké výšce je schopná napadnout cíl vzdálený až 130 kilometrů.

Raytheon Company byla založena roku 1922 a je nyní přední nadnárodní korporací se sídlem v americkém státu Massachusetts a jedním z největších dodavatelů zbraní a vojenské techniky na světě. Vyvíjí obranné systémy, vyrábí elektroniku, do roku 2007 vyráběl speciální leteckou techniku. Je to největší výrobce řízených střel na světě.

Zdroj: IHS Jane´s, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace