FAB pomáhá Policii ČR

FAB pomáhá Policii ČR
22 / 02 / 2019, 17:00

Policie České republiky registrovala v roce 2018 přes 6 000 trestných činů vloupání do bytových jednotek. Aby zlepšila vzdělávání svých kriminalistů a detektivů, přizvala Policie ČR ke spolupráci společnost ASSA ABLOY, největšího světového dodavatele zámků a zabezpečení.

ASSA ABLOY Czech & Slovakia byla oslovena zástupci Policie ČR, aby vybavila učebnu Vzdělávacího zařízení Pardubice, Oddělení práva a kriminalistiky, Policie České republiky cylindrickými vložkami FAB, bezpečnostním kováním FAB, visacími zámky FAB a YALE, zadlabacími zámky a dalšími vzdělávacími materiály. Cílem je vzdělávání českých kriminalistů a příprava na praxi vyšetřovatele. Jedná se o první takto vybavenou učebnu PČR. Přínosem spolupráce je zejména výuka na certifikovaných a kvalitních produktech českého výrobce s největším zastoupením na českém trhu. Výuka v této učebně byla oficiálně zahájena tento týden za účasti zástupců Ministerstva vnitra a významných zástupců z řad PČR a spolupracujících složek.

„Oceňuji ochotu, zájem a nasazení zástupců ASSA ABLOY. Po seznámení se s projektem, který byl policií s MV připraven, a dále snahou o vybudování speciální modelové učebny ve Vzdělávacím zařízení PČR Pardubice, zástupci společnosti projevili skutečně velkou ochotu a nabídli pro výukové účely materiál, který napomůže v přípravě policistů zařazených v rámci služby kriminální policie a vyšetřování. Tato spolupráce může na jedné straně významným způsobem napomoci k dalšímu zkvalitnění šetření zejména majetkové trestné činnosti, na té druhé současně zvyšovat i povědomí v této oblasti,“ řekl o spolupráci se společností ASSA ABLOY ředitel Vzdělávacího zařízení Policie ČR Pardubice, plk. Mgr. Pavel Novák.

„Z naší strany se jedná o ukázkový příklad dobré spolupráce státní instituce se soukromým sektorem. My poskytujeme naše patentované a certifikované produkty a know-how policii, která díky spolupráci může zlepšit své znalosti a schopnosti v prevenci a při šetření trestných činů spojených s vloupáním do domácností,“ sdělil ředitel ASSA ABLOY Czech & Slovakia Martin Šedivý. Dodal také, že vzhledem k silné tradici a vysokému rozšíření produktů značky FAB v Česku je výhodné, když se detektivové s originálními zámky FAB setkají a vědí, jaké jsou jejich ochranné prvky, i jakým způsobem je zloději nejčastěji překonávají. „To se například může hodit i tehdy, když policie potřebuje rychle vniknout do obydlí z důvodu záchrany nějaké ohrožené osoby, například malého dítěte,“ upřesnil Šedivý.

Nová spolupráce a vyšší edukace policie by mohla pomoci i při objasňování trestných činů vloupání do bytů, domů či chat. Ačkoliv počet vloupání do domácností během posledních několika let spíše klesá, průměrná škoda, kterou lupiči lidem způsobí, naopak postupně roste. V roce 2018 to bylo průměrně cca 48 000 korun v případě vykradeného bytu a necelých 77 000 korun v případě rodinného domu.

 

O společnosti ASSA ABLOY

ASSA ABLOY je přední světový výrobce a dodavatel dveřních systémů. Klademe důraz na bezpečí našich zákazníků a snadné ovládání výrobků. Ve společnosti ASSA ABLOY pracuje více než 48.500 zaměstnanců a roční obrat dosahuje 8,2 miliardy EURO.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.