Facebook údajně blokuje zprávy šířené skupinami vystupujícími proti imigraci

Facebook údajně blokuje zprávy šířené skupinami vystupujícími proti imigraci
20 / 05 / 2016, 19:00

V průběhu uplynulého týdne se začaly na internetu šířit zprávy o tom, že Facebook „cenzuruje zprávy na základě své politické ideologie“

V současné době se prý jeho zakladatel Mark Zuckerberg snaží prosadit nový imigrační zákon, který by mu umožnil pro své aktivity využívat ještě více levné pracovní síly ze zemí třetího světa. Z toho důvodu Facebook údajně blokuje články, jejichž obsah zákon kritizuje. Zdroj: breitbart.com.

„Z těchto nařčení vyvstává celá řada otázek spojených s novým mediálním prostorem, ve kterém mají mezinárodní korporace ohromnou moc nad přístupem lidí k informacím a nad jejich vnímáním světového dění, a na druhou stranu lobují za kontroverzní zákon, který by jim zvýšil zisky na úkor těch samých lidí, kteří využívají jejich služby,“ uvádí server breitbart.com.

Kritici multikulti jsou "nepřáteli státu". Je v Evropě ohrožena svoboda slova?

O nelegálních praktikách Facebooku se vyjádřil spoluzakladatel skupiny 100 % Fed Up Patty McMurray. „Ta cenzura se týká převážně imigrace. V momentu, kdy jsme začali pokrývat imigrační témata, například tím, že jsme zveřejňovali studie organizace Refugee Resettlement Watch, znenadání se naše sledovanost drasticky snížila. Nedokázali jsme pochopit, proč se najednou naše Facebookové stránky začaly hroutit,“ vysvětlil.

„Obvyklý operační mód Facebooku spočívá v blokování zpráv šířených skupinami vystupujícími proti imigraci, a to takovým způsobem, že to nejsou ani schopné zaznamenat,“ poznamenal zakladatel skupiny „Amerika pro legální imigraci“ William Gheen.

V srpnu loňského roku Facebook prý zakázal šíření čtyř výzkumů, které poukazovaly na dopad masové migrace na americký pracovní trh a mzdy. Všechny analýzy byly vypracovány Centrem pro imigrační studia. „Je velmi znepokojující, že Facebook, veden proimigračním Markem Zuckerbergem, zakázal distribuci našich čtyř výzkumů o spojení mezi imigrací a amerických pracovním trhem,“ napsali z Centra pro imigrační studia v té době.

Poté, co byl případ prošetřován, vedení Facebooku prohlásilo, že šlo o „chybu“ a slíbili, že jí napraví. Zaměstnance nevládní výzkumné organizace to ovšem moc neuspokojilo, jelikož „Facebook stále přímo neodpověděl na otázky Centra pro imigrační studia o tom, proč byly jejich analýzy označeny za ‚škodlivé‘ a byly zablokovány“.

Facebook si v Německu najal firmu na mazání rasistických sdělení.

Zakladatel Facebooku a miliardář Mark Zuckerberg stojí v čele koalice s názvem FWD.us, která se snaží přesvědčit Kongres, aby zvýšil počet levné pracovní síly přijíždějící do Spojených států. Do této skupiny patří mnoho investorů a ředitelů firem jako Microsoft, Google a ostatních společností, které by z podobného kroku mohly velmi profitovat.

V roce 2012 byla zveřejněna zpráva o tom, že Facebook využívá služeb kontraktora, který s „týmem čítajícím okolo 50 lidí z celého třetího světa – Mexiko, Turecko, Indie a Filipíny – pracuje na monitoringu obsahu Facebooku“. Jeden z těchto pracovníků, Maročan pracující pro Facebook, před nedávnou dobou otevřeně promluvil o tom, že za svou práci dostává dolar na hodinu a nařknul Facebook z toho, že „exploatuje třetí svět“.

Vedení Facebooku bylo již několikráte otázáno na téma využívání externího kontraktora pro monitoring svého obsahu. Otázky ovšem nikdy zodpovězeny nebyly. V minulosti Facebook odmítl poskytnout komentář na toto téma mnohým velkým médiím, například Wired Magazine, New York Times nebo The Telegraph.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace