Facebook úspěšně otestoval dron pro internetové připojení

Facebook úspěšně otestoval dron pro internetové připojení
Autor: Facebook|Popisek: Facebook úspěšně testoval dron pro internet ve Velké Británii
27 / 03 / 2015, 08:30

Plány Marka Zuckerberga k využití bezpilotních letadel jako prostředků k internetovému připojení jsou blíže k realitě.

Začátkem března zveřejnil server technet.idnes.cz, že Facebook jedná se společností Titan Aerospace o možné akvizici. Internetovému gigantu se líbí speciální bezpilotní letadla, která chce firma vyrábět. Facebook s jejich pomocí hodlá dostat internet do míst, kde zatím není.

Zuckerberg představil svou vizi využití bezdrátových přístupových bodů k internetu pomocí UAV už loni v březnu. Cílem iniciativy Internet.org je využití dronů, poháněných solární energií pro zajištění internetového připojení v odlehlých oblastech na Zemi. 

Včera na svém FB profilu Zuckerberg ukázal, že dron Internet.org byl úspěšně otestován ve Velké Británii. Dron je stále ve vývoji a předpokládá se, že  hotový bude  mít rozpětí křídel větší než Boeing 737, ale stále bude vážit méně než auto. Měl by létat až několik měsíců ve výšce kolem 18 kilometrů.

"Podobná letadla pomohou propojit  celý svět a za rozumnou cenu zajistí internetové připojení 10 procentům světové populace, která žije na odlehlých místech bez internetové infrastruktury." píše Zuckerberg.

Facebook není jedinou společností, která plánuje zajištění internetového připojení pomocí dronů. V loňském roce oznámila portugalská společnost Quarkson svůj SkyOrbiter program. Google zase uvažuje o využití balónů ve svém projektu Loon a úspěšně testoval svůj balón na letu z Nového Zélandu do Austrálie.


Zdroj YouTube, CNET, gizmag.com

Psali jsme také:

Amazon dostal zelenou - bude doručovat zásilky pomocí dronů

DPD testuje doručování zásilek pomocí dronů

Německá DHL jako první doručuje pravidelné poštovní zásilky quadrokoptérou

GOOGLE testuje robotické drony na doručování zásilek

První pomoc ze vzduchu? Budou nás zachraňovat drony?

Drony a mapování kritické infrastruktury

Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace