Facebook vyvinul systém pro cenzuru, vláda bude regulovat, co uživatel uvidí

Facebook vyvinul systém pro cenzuru, vláda bude regulovat, co uživatel uvidí
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
27 / 11 / 2016, 13:30

Společnost Facebook vyvinula cenzorský software na zobrazování příspěvků. Podle informací New York Times nebude systém fungovat tak, že by se příspěvky přímo mazaly. Software umožní třetím stranám sledovat oblíbené příspěvky a témata, které uživatelé na síti vidí.

Tito partneři pak budou moci sami rozhodnout o tom, zda se takovéto příspěvky budou zobrazovat na konkrétních místech světa.

S největší pravděpodobností se jedná o krok, díky kterému by Čína mohla zrušit zákaz na tuto sociální síť pro své obyvatele. Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost, který je zároveň národním regulátorem internetu, na žádost o komentář neopověděl, stejně jako čínské ministerstvo zahraničí.

Spekulace ale nepřímo potvrdila mluvčí Facebooku: „Už dlouho říkáme, že se o Čínu zajímáme. Svůj čas nyní věnujeme lepšímu porozumění této země.“ Dodala také ale, že zatím nebyly odsouhlaseny žádné konkrétní kroky ve vztahů s Čínou.

Čína zakázala sociální síť Facebook v roce 2009 po krvavých nepokojích v Urumči v autonomní oblasti Sin-ťiang na severozápadě Číny. Opatření bylo součástí snahy zastavit šíření informací o těchto etnických nepokojích.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.