Facebook zrušil stránku mezinárodní sportovní federace. Protesty ignoruje

Facebook zrušil stránku mezinárodní sportovní federace. Protesty ignoruje
Autor: pixabay.com
08 / 11 / 2020, 15:15

Facebook zrušil ve středu stránku Mezinárodní federace střeleckého sportu (ISSF). Organizace k tomu podotkla, že zrušení stránky přišlo náhle a bez řádného zdůvodnění.

ISSF nemůže od středy tohoto týdne komunikovat přes Facebook, ten totiž zrušil její stránku na této sociální síti. Podle zástupců ISSF se tak stalo náhle a bez řádného zdůvodnění. Zavedená facebooková stránka existovala od roku 2010 a měla více než 600 000 ,,liků".

I když se ISSF nedostalo zatím žádného zdůvodnění, ,,na vině" může být obsah, který si Facebook zřejmě vyložil jako propagace zbraní, a proto stránku bez varování zrušil. Pokud si někdo klikne na stránku ISSF, tak se mu dostane strohé informace, že ,,tento obsah momentálně není dostupný".

Generální tajemník ISSF Alexander Ratner prohlásil, že organizace požádala oficiálně Facebook, aby stránku odblokovala, protože to je velmi důležitý nástroj pro sdělování informací své komunitě. Zároveň Ratner požaduje jasnou odpověď, proč došlo ze strany Facebooku k náhlé a neodůvodněné deaktivaci stránky.

Podle Ratnera i dalších zástupců se ISSF v žádném případě nedopouští propagace zbraní, ale naopak propaguje zdravý životní styl a duch olympismu a sportu. Snahou o zvrat rozhodnutí je pak nově spuštěná kampaň ,,#unblock_ISSF_facebook".

Facebook však zatím na protesty nereaguje, nebo lépe řečeno ignoruje. Důvod, proč Facebook zrušil ISSF její stránku, může být až ,,přecitlivěle" vnímaná politika údajné propagace zbraní v době, kdy dochází k teroristickým útokům, a v platnosti je kontroverzní zbraňová směrnice z ,,dílny" EU.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace