Falešná americká ambasáda v Ghaně byla uzavřena. Deset let ilegálně vydávala víza

Falešná americká ambasáda v Ghaně byla uzavřena. Deset let ilegálně vydávala víza
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Ghanská vlajka
04 / 12 / 2016, 18:00

Odpovědné úřady zasáhly proti ilegální americké ambasádě v hlavním městě Akkře.

Při razii zde našly pravá a padělaná indická a jihoafrická víza, která doplňovala víza ze zemí schengenského prostoru. Policisté také při zásahu zajistili 150 pasů z deseti různých zemí. Falešná americká ambasáda v Akkře vydávala jménem USA ,,právoplatné" dokumenty, hlavně víza, ale i rodné listy.

V prohlášení, které vydalo americké ministerstvo zahraničí, se uvádí, že falešnou ambasádu provozovala kriminální skupina Ghaňanů a Turků, kteří rovněž upláceli místní úřední představitele, aby svou ,,pozornost upřeli jinam".

Než byla falešná americká ambasáda uzavřena, sídlila ve dvoupodlažní budově se střechou z vlnitého plechu a americkou vlajkou vyvěšenou venku. Uvnitř byl i portrét dosluhujícího prezidenta Baracka Obamy. Kriminální gang složený z místních Ghaňanů a částečně Turků doplňoval ještě ghanský advokát, který v praxi prováděl imigrační a trestní právo, dále uvádí prohlášení amerického ministerstva zahraničí.

 

Turci, kteří ovládali angličtinu či holandštinu, pracovali ,,standardně" jako konzulární úředníci a vykonávali běžnou agendu falešné ambasády.

Prohlášení amerického ministerstva zahraničí ještě zmiňuje, že vyšetřování odhalilo ještě jednu falešnou nizozemskou ambasádu. Zatím ale nebyla v neděli známá odpověď nizozemských vedoucích politických představitelů k tomuto případu.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.