Falešná bomba na palubě Boeingu byla vtip bývalého policisty

Falešná bomba na palubě Boeingu byla vtip bývalého policisty
Popisek: Nemístný žert vyjde bývalého policistu draho
21 / 12 / 2015, 14:30

Včera muselo nouzově přistát letadlo Boeing 777 letecké společnosti Air France. Na palubě byl nalezen předmět připomínající výbušninu. V Paříži dnes zatkli podezřelého.

Letadlo bylo na cestě z Mauricia do Paříže, když byl na toaletě objeven podezřelý předmět a stroj i s 459 cestujícími musel nouzově přistát. Letoun byl poté evakuován na letišti Mombasa v Keni. 

Předmět se ukázal jako falešná bomba vyrobená z kartónové krabice, papíru a kuchyňského časovače. Za incidentem prý stojí 58 letý muž, bývalý policista z ostrova Reunion, kterého i s jeho manželkou dnes zatkla policie v Paříži. Jednalo se údajně o žert.

Francouzská policie je od listopadových útoků, při nichž zahynulo 130 lidí, stále ve stavu pohotovosti.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace