Falešný protimigrantský nářek švédského premiéra

Falešný protimigrantský nářek švédského premiéra
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Stefan Löfven
14 / 04 / 2017, 14:00

Trefil kozla, chtělo by se říct. Švédský premiér Stefan Löfven už začíná být ,,frustrovaný" po nejnovějším teroristickém útoku, který se odehrál ve Stockholmu.

,,Zapřísahal" se, že se Švédsko už nikdy nevrátí k masové imigraci, stejně jako se ,,zapřísahal" už v roce 2015, kdy řekl to samé a kupodivu se nic nestalo.

„Švédsko se nikdy nevrátí k masové imigraci, kterou jsme měli na podzim roku 2015. Nikdy. Každý, komu byla zamítnuta žádost o pobyt, by se měl vrátit domů. Tohle mě obrovsky frustruje," citoval slova server Daily mail po teroristickém útoku.

Švédský premiér ovšem projevuje svůj nářek už velmi pozdě, pokud mu ho tedy ještě někdo soudný věří. V situaci, v níž se Švédsko nachází, už není čas na planá gesta, ale pouze radikální kroky, jichž však není švédská vláda schopna. Nachází se v začarovaném kruhu, kdy na jednu stranu deklaruje svůj nesmlouvavý boj s masovou imigrací, kterou před několika lety v dobré víře povolila, nyní chce tomu učinit přítrž, ale už neví jak, aby se vš pohybovalo v mezích ,,poltiické korektnosti".

V této fázi už navíc nemá Švédsko zdaleka všechny věci pod kontrolou. Stačí jen připomenout několik desítek NO-GO zón, kam se bojí chodit zasahovat i nejzkušenější policisté, a kde tvrdou rukou vládnou povětšinou gangy složené ze značně ,,frustrovaných" migrantů. Navenek silná premiérova slova tyto agresory, které jsou značným bezpečnostním rizikem pro obyčejné Švédy, s největší pravděpodobností nezastraší.

Na řadu musí příjít jedině razantní kroky, aby mělo Švédsko vůbec malou šanci se ze současného společenského mararasmu dostat. Tyto kroky však nejsou o slovech, ale o konkrétních činech, které efektivně zamezí jednou provždy nekontrolovatelnému proudu migrantů do Švédska.

 

psali jsme:

Už nikdy se nevrátíme k masové imigraci, prohlásil po teroristickém útoku ,,frustrovaný" švédský premiér

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace