Fallúdža je zcela osvobozena od teroristů. Bude následovat útok na Mosul?

Fallúdža je zcela osvobozena od teroristů. Bude následovat útok na Mosul?
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 06 / 2016, 12:00

Město Fallúdža je již zcela osvobozeno od teroristů Islámského státu , řekl vysoce postavený irácký velitel agentuře AP poté, co armáda získala kontrolu nad poslední oblasti ve městě. Fallúdža byla pod kontrolou teroristů od ledna roku 2014.

Iráčtí vojáci do oblasti al-Julan na severozápadě Fallúdži, což byla poslední část pod kontrolou teroristů ve městě.

"Oznamujeme z tohoto místa v centrální čtvrti Golan, že byla vyčištěna bojem proti terorismu a my přinášíme dobrou zprávu iráckému lidu, že bitva o Fallúdžu je u konce ," řekl generálporučík Abdul Wahab al-Saidi státní televizi.

Dřívější prohlášení o vítězství u Fallúdže bylo již v polovině června ohlášené iráckým premiérem Haiderem Abadi, ale pouliční boje ve městě pokračovaly déle než jeden týden.

Dne 17. června protiteroristické síly potvrdily dobytí bývalých vládních budov v centru Fallúdži a irácká vlajka byla vyvěšena nad budovou radnice. V té době orgány oficiálně uznaly, že značná část města je ještě stále pod kontrolou islámských extremistů.

Teroristé využívaly Fallúdžu jako hlavní místo na výrobu výbušných zařízení a automobilových bomb.

Nyní, když Fallúdža osvobozena se pravděpodobně irácká vláda soustředí na zahájení útoku proti teroristy kontrolovanému Mosulu, druhému největšímu městu v zemi.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace