Fallúdža je zcela osvobozena od teroristů. Bude následovat útok na Mosul?

Fallúdža je zcela osvobozena od teroristů. Bude následovat útok na Mosul?
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 06 / 2016, 12:00

Město Fallúdža je již zcela osvobozeno od teroristů Islámského státu , řekl vysoce postavený irácký velitel agentuře AP poté, co armáda získala kontrolu nad poslední oblasti ve městě. Fallúdža byla pod kontrolou teroristů od ledna roku 2014.

Iráčtí vojáci do oblasti al-Julan na severozápadě Fallúdži, což byla poslední část pod kontrolou teroristů ve městě.

"Oznamujeme z tohoto místa v centrální čtvrti Golan, že byla vyčištěna bojem proti terorismu a my přinášíme dobrou zprávu iráckému lidu, že bitva o Fallúdžu je u konce ," řekl generálporučík Abdul Wahab al-Saidi státní televizi.

Dřívější prohlášení o vítězství u Fallúdže bylo již v polovině června ohlášené iráckým premiérem Haiderem Abadi, ale pouliční boje ve městě pokračovaly déle než jeden týden.

Dne 17. června protiteroristické síly potvrdily dobytí bývalých vládních budov v centru Fallúdži a irácká vlajka byla vyvěšena nad budovou radnice. V té době orgány oficiálně uznaly, že značná část města je ještě stále pod kontrolou islámských extremistů.

Teroristé využívaly Fallúdžu jako hlavní místo na výrobu výbušných zařízení a automobilových bomb.

Nyní, když Fallúdža osvobozena se pravděpodobně irácká vláda soustředí na zahájení útoku proti teroristy kontrolovanému Mosulu, druhému největšímu městu v zemi.

Zdroj: RT

Tagy článku