Falšuje německá policie statistiky zločinnosti u žadatelů o azyl?

Falšuje německá policie statistiky zločinnosti u žadatelů o azyl?
31 / 12 / 2015, 07:30

Německý deník Bild tvrdí, že bylo policii nařízeno, aby neuváděla plný rozsah trestných činů páchaných azylanty, aby nedošlo k posílení "pravicově extremistické diskuse."

Žadatelé o azyl jsou najímání kriminálním podsvětím v Německu jako levní drogoví dealeři, obchodníci s lidmi, stejně jako zloději, uvádí britský The Daily Mail s odvoláním na německý deník Bild.

Ten tvrdí, že policii bylo nařízeno, aby neuváděla plný rozsah trestných činů páchaných azylanty, aby nedošlo k posílení "pravicově extremistické diskuse." Šokující tvrzení přichází poté, co se letos v Německu zaregistrovalo více než jeden milion migrantů, což je pětkrát více než v roce 2014. Německo přijalo více uprchlíků z Blízkého východu a Afriky, než jakýkoli jiný stát EU a země je magnetem pro přistěhovalce částečně proto, že poskytuje štědré sociální dávky.

56 procent Němců je přesvědčeno, že uprchlická krize přerostla politikům přes hlavu

Článek v Bildu obviňuje německou policii ze "zakrývání rozsahu trestné činnosti páchané migranty s cílem nevyvolat paniku u německých obyvatel." Současně autor tvrdí, že běženci jsou připraveni pracovat za pár eur jako kurýři drog po celé zemi, a této trestné činnosti se dopouští ihned po tom, co jsou zaregistrování jako žadatelé o azyl.

Žadatelé o azyl v Německu nesmí být "stigmatizováni". Znásilnění je přejmenováno na „těžké sexuální obtěžování“

Trestná činnost běženců v zemi byla "horkým tématem diskusí na setkáních policie, místní samosprávy, zdravotníků a dalších úředníků zabývajících se drogovou problematikou ve Frankfurtu nad Mohanem. Kromě trestné činnosti související s drogami, jsou azylanti zneužíváni k prodeji kradeného zboží, například mobilních telefonů, které v mnoha případech přeprodávají dalším uprchlíkům," píše The Daily Maily. Nicméně "všem odpovědným úřadům zabývajícím se touto problematikou bylo zakázáno o tom mluvit, vzhledem k tomu, že je to velmi citlivé téma, které by mohlo být zneužito "urážlivým způsobem".

Statistika trestné činnosti uprchlíků v Německu? Až od roku 2016

Důvodem zákazu je nevyvolat paniku u německé veřejnosti a neposkytnout záminku pro akce pravicových extrémistů. Migranti, kteří jsou "nejúspěšnějšími dealery", jsou rekrutováni mafií a stávají se náboráři dalších azylantů.

Německé spolkové země plánují v příštím roce vynaložit na řešení uprchlické krize kolem 17 miliard eur (zhruba 460 miliard Kč). Informoval o tom německý list Die Welt s odvoláním na údaje ministerstev financí těchto zemí.

List navíc upozornil, že skutečné náklady na uprchlíky by mohly být výrazně vyšší. Rozpočtové plány spolkových zemí jsou totiž založeny na poslední oficiální prognóze centrální vlády, podle které by letos mělo do Německa dorazit 800.000 migrantů. Již na konci listopadu přitom německá policie registrovala 965.000 příchozích.

Německo je oblíbenou destinací uprchlíků z Blízkého východu a Afriky, a to mimo jiné kvůli štědré sociální podpoře. Spolkové země si opakovaně stěžují, že jim příliv migrantů působí značné problémy, a politika otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové vytváří napětí v jejím vlastním konzervativním táboře, píše agentura Reuters.

Autor: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.