Fanúšikovia United sa obávali ruských fanúšikov, tí však každého zaskočili. Angličanov čakali pred štadiónom

Fanúšikovia United sa obávali ruských fanúšikov, tí však každého zaskočili. Angličanov čakali pred štadiónom
Autor fotografie: pinterest.com|Popisek: Ilustračný obrázok
12 / 03 / 2017, 09:00

Do ruského mesta Rostov, prišiel futbalový gigant Manchester United. Anglický fanúšikovia sa obávali konfliktov, realita bola iná.

V play-off Európskej ligy, na seba narazil ruský klub FK Rostov a Manchester United. Polícia vyzvala anglických fanúšikov, aby neboli oblečený v klubových farbách a aby sa nepohybovali osamote po uliciach. Fanúšikovia sa obávali, že by sa mohli zopakovať výtržnosti z EURA 2016, kde v Marseille napadli ozbrojený ruský fanúšikovia, fanúšikov Anglicka.

Z opakovania podobných výtržnosti mal obavy aj tréner Manchestru United Jose Mourinho. Do miliónovej ruskej metropoly, vycestovalo približne 300 anglických fanúšikov, tí boli milo prekvapený. Rusi čakali pred štadiónom, a anglickým fanúšikom rozdávali deky, panovala kľudná atmosféra.

„Veľká vďaka domácim fanúšikom za horúce privítanie,”klub Manchester United, prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.