Farage: Barnier nepochopil, proč došlo k rozhodnutí o brexitu

Farage: Barnier nepochopil, proč došlo k rozhodnutí o brexitu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Nigel Farage
09 / 01 / 2018, 08:00

Hlavní unijní vyjednávač pro brexit Michel Barnier stále nepochopil, co ve Spojeném království vyvolalo touhu po odchodu z Evropské unie. Po včerejším setkání s Barnierem to řekl bývalý předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage. Britský europoslanec hlavního vyjednávače zároveň vyzval, aby EU učinila ústupky v otázce finančních služeb.

"Pan Barnier zjevně nepochopil, proč k brexitu došlo," řekl Farage po setkání, které označil za odpověď na schůzku hlavního unijního vyjednávače s Brity, kteří si brexit nepřejí. "Snažím se zastupovat pohled těch, kteří hlasovali pro brexit," uvedl Farage. Barnier podle něj vůbec nepochopil, že jedním z hlavních důvodů, proč se Britové v lidovém hlasování rozhodli opustit EU, byla imigrace.

Bývalý předseda strany UKIP byl jednou z hlavních tváří předloňské kampaně za odchod Británie z Evropské unie. Po referendu, ve kterém se většina Britů rozhodla opustit společenství osmadvaceti evropských států, Farage oznámil odchod z čela strany a zůstal jen jejím europoslancem.

"Už jsme toho hodně dali," řekl Farage s odkazem na podle něj dostatečné ústupky Britů v první fázi jednání o brexitu. Vyzval proto, aby nyní vstřícný krok učinila EU a to v oblasti dohody o finančních službách. Bez dohody o nich by podle Farage Británie měla své budoucí vztahy s unií založit na pravidlech Světové obchodní organizace (WTO). Tento scénář je označován jako takzvaný tvrdý brexit.

V prosinci Británie a Evropská unie uzavřely první fázi jednání o takzvaném brexitu, v druhé fázi se budou věnovat především podobě budoucích vztahů po odchodu Spojeného království z unie na konci března příštího roku.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace