Faymann vyzval Merkelovou, aby stanovila limit na přijímání uprchlíků

Faymann vyzval Merkelovou, aby stanovila limit na přijímání uprchlíků
Autor fotografie: Westbalkan-Konferenz 2015 in Wien|Popisek: rakouský kancléř Werner Faymann
15 / 03 / 2016, 14:30

Rakouský kancléř vyzval německou kancléřku, aby stanovila horní limit na přijímání uprchlíků. Navrhuje, aby Německo zastropovalo roční limit na přijímání uprchlíků na 400 000 lidí, stejně jak to již učinilo Rakousko.

Rakouský kancléř Werner Faymann vyzval německou kancléřku Angelu Merkelovou, aby konečně určila konkrétní limit na přijímání uprchlíků v Evropě. Stalo se tak při společné tiskové konferenci, jež proběhla v Berlíně minulý víkend. Faymann podotkl, že rozdělování migrantů do členských států EU se ukázalo nefunkčním, neboť drtivá většina uprchlíků se chce dostat do Německa.

Pokud se určil horní limit pro přijímání uprchlíků, mohlo by to podle rakouského kancléře zastavit nekontrolovaný příliv běženců. Ten nazval expresivně,,závodem migrantů". Faymann mimo jiné k tomu poznamenal:

,,Teprve když Německo stanoví směrné číslo a bude brát jen uprchlíky přímo z krizových oblastí, se prolomí logika neuspořádané migrace."

Jako příklad uvedl, že i když Francie nabídla, že může přijmout až 30 000 běženců, do této doby jich tam přišlo pouze tisíc, protože většina jich směřuje buď do Německa nebo Rakouska. Stejný příklad ilustroval u Portugalska, které je schopno přijmout 7 000 migrantů z tábora Idomeni na řecko - makedonské hranici. Tuto možnost využilo zatím zhruba 200 uprchlíků, zbytek projevilo přání se dostat do Německa.

Faymann proto navrhuje, aby Německo přijalo roční limit na přijímání uprchlíků 400 000, stejně jak již učinilo Rakousko.

Zdroj: Deník.cz, Derstandard.at

   

Tagy článku