FBI: Teroristé zaútočí na divadla, restaurace, kostely nebo sportoviště

FBI: Teroristé zaútočí na divadla, restaurace, kostely nebo sportoviště
Autor: Rumiyah
12 / 09 / 2016, 18:45

FBI a americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti údajně identifikovalo jako možné cíle IS především restaurace, divadla, kostely a sportoviště. Prioritním cílem džihádistů budou právě tyto měkké cíle.

Informaci zveřejnila zpravodajská TV stanice CBS News s odvoláním na interní dokument, který byl rozeslán všem bezpečnostním složkám v zemi už 31. srpna. V dokumentu se uvádí, že podle "provedených analýz vše nasvědčuje tomu, že extrémisté a teroristé inspirovaní IS obrátili svoji pozornost prioritně na civilní a nikoliv vojenské cíle." U měkkých cílů není zajištěn takový stupeň ochrany, jako je tomu u vojenských nebo vládních zařízení. 

Ministerstvo vnitra kvůli hrozbě teroristických útoků přijímá opatření na ochranu měkkých cílů

Podle analýz bylo 75 procent násilných nebo teroristických akcí za posledních 12 měsíců zaměřeno právě na civilní cíle, kvůli jejich snadné přístupnosti, minimální ochraně a velkému počtu případných obětí. Neznamená to ale, že by se mělo slevit z bezpečnostních opatření u vojenských nebo vládních cílů. Teroristé IS nutí svoje stoupence k tomu, aby prováděli útoky na civilisty, dokonce rozeslali seznamy amerických občanů určených k likvidaci; seznamy obsahují jména, adresy, telefonní čísla a emailové adresy více než dvou tisícovek Newyorčanů nebo 1500 jmen Texasanů.

Cíl teroristů v EU: veřejná místa s velkou koncentrací lidí. Počet obětí vzrostl o 3750 procent

Islámský stát a další džihádistické skupiny nerozlišují při teroristických útocích mezi vojáky a civilisty, zdůrazňuje CBS News. Během letošního ramadánu zabili džihádisté odhadem 421 lidí a zranili dalších 729 lidí v 15 zemích po celém světě, přičemž většina z nich byli právě civilisté.

Brusel se obává teroristických útoků o ramadánu. Cílem mohou být nemocnice a restaurace

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace