FBI: Teroristé zaútočí na divadla, restaurace, kostely nebo sportoviště

FBI: Teroristé zaútočí na divadla, restaurace, kostely nebo sportoviště
Autor fotografie: Rumiyah
12 / 09 / 2016, 18:45

FBI a americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti údajně identifikovalo jako možné cíle IS především restaurace, divadla, kostely a sportoviště. Prioritním cílem džihádistů budou právě tyto měkké cíle.

Informaci zveřejnila zpravodajská TV stanice CBS News s odvoláním na interní dokument, který byl rozeslán všem bezpečnostním složkám v zemi už 31. srpna. V dokumentu se uvádí, že podle "provedených analýz vše nasvědčuje tomu, že extrémisté a teroristé inspirovaní IS obrátili svoji pozornost prioritně na civilní a nikoliv vojenské cíle." U měkkých cílů není zajištěn takový stupeň ochrany, jako je tomu u vojenských nebo vládních zařízení. 

Ministerstvo vnitra kvůli hrozbě teroristických útoků přijímá opatření na ochranu měkkých cílů

Podle analýz bylo 75 procent násilných nebo teroristických akcí za posledních 12 měsíců zaměřeno právě na civilní cíle, kvůli jejich snadné přístupnosti, minimální ochraně a velkému počtu případných obětí. Neznamená to ale, že by se mělo slevit z bezpečnostních opatření u vojenských nebo vládních cílů. Teroristé IS nutí svoje stoupence k tomu, aby prováděli útoky na civilisty, dokonce rozeslali seznamy amerických občanů určených k likvidaci; seznamy obsahují jména, adresy, telefonní čísla a emailové adresy více než dvou tisícovek Newyorčanů nebo 1500 jmen Texasanů.

Cíl teroristů v EU: veřejná místa s velkou koncentrací lidí. Počet obětí vzrostl o 3750 procent

Islámský stát a další džihádistické skupiny nerozlišují při teroristických útocích mezi vojáky a civilisty, zdůrazňuje CBS News. Během letošního ramadánu zabili džihádisté odhadem 421 lidí a zranili dalších 729 lidí v 15 zemích po celém světě, přičemž většina z nich byli právě civilisté.

Brusel se obává teroristických útoků o ramadánu. Cílem mohou být nemocnice a restaurace

 

Tagy článku