FBI ve službách republikánů?

FBI ve službách republikánů?
Autor: Flickr.com|Popisek: sídlo FBI
02 / 11 / 2016, 17:00

Jen týden před volbami se FBI vložila do přímého souboje mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou.

KOMENTÁŘ

Ještě před několika týdny se zdálo, že do Bílého domu má jistým krokem nakročeno Hillary Clintonová. Nyní je však realita úplně jiná - do boje o prezidentský post jako Deus ex machina zasáhla FBI, a to v neprospěch Hillary Clintonové.

Jen týden před samotnou volbou totiž FBI zveřejnila materiály týkající se sporné milosti, kterou bývalý prezident Bill Clinton udělil bývalému sponzorovi Demokratické strany Marku Richovi, který byl v té době trestně stíhaný a navíc na útěku.

FBI sice argumentuje tím, že je to náhoda a že vychází z předchozí žádosti, ale načasování tohoto zveřejnění je více než podezřelé. Někteří američtí komentátoři nadneseně píší, že Donald Trump si zkrátka FBI ,,koupil".

Zároveň je to však ,,udička", které se může Trump chytit, aby výsledek volby definitivně zvrátil na svou stranu. Šéf FBI James Comey totiž navíc ve stejnou dobu přišel s vážným prohlášením, které se týká kauzy používání soukromého mailu pro služební účely Hillary Clintonovou. Comey v prohlášení uvedl, že se objevily nové e-maily, které mohou zcela zvrátit závěry vyšetřování vedeného proti Clintonové v souvislosti s kauzou jejích e-mailů.

Clintonová se domnívá, že takové načasování je ,,bezprecedentní a hluboce znepokojující". Volební štáb Clintonové považuje nejnovější kroky FBI za účelovou skandalizaci, která má jedině pomoci Trumpovi.

Ještě nikdy předtím při prezidentských volbách nebyla FBI vtažena do přímého souboje o Bílý dům, což může být vážný precedens do budoucna. Na každý pád není pochyby o tom, že Trump se nyní plnohodnotně vrátil do hry a souboj o prezidentské křeslo slibuje být vyrovnanou bitvou až do konce. Ke komu se pomyslné misky vah nakonec vychýlí, uvidíme už příští týden v úterý.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace