FBI zveřejnila přepisy telefonátů s vrahem z Orlanda. Smazala zmínky o IS

FBI zveřejnila přepisy telefonátů s vrahem z Orlanda. Smazala zmínky o IS
21 / 06 / 2016, 08:45

Manipuluje americká FBI s důkazy proti islámskému radikálovi a vrahovi z Orlanda?

Američtí vyšetřovatelé zveřejnili část přepisů telefonátů Omara Mateena, který zaútočil v gay klubu v Orlandu. Devětadvacetiletý útočník zabil 49 lidí a 53 jich zranil. V nemocnicích stále zůstává 18 lidí, čtyři z nich jsou v kritickém stavu. Zdroj: rozhlas.cz

Podle FBI měl Mateen několikrát volat na tísňovou linku a přihlásit se k takzvanému Islámskému státu. FBI ale ze zveřejněných přepisů jakoukoli zmínku o radikálním hnutí vymazala. Policie trvá na tom, že se Mateen zradikalizoval ve Spojených státech. „Nemáme žádné důkazy o tom, že by ho řídila zahraniční teroristická organizace. Zradikalizoval se ve Spojených státech,“ tvrdí vyšetřovatel FBI Ronald Hopper.

Masový vrah z Orlanda není napojen na IS, uklidňuje prezident Obama a vyzval k zákazu útočných zbraní

 

Mateen se v rozhovorech s policií označil za islámského vojáka a také vyzval k zastavení amerických náletů v Sýrii a v Iráku. Dále tvrdil, že má u sebe vestu s výbušninami podobnou té, jakou použili útočníci ve Francii. 

Proislámistická agentura Amak uvedla v den útoku, že "Ozbrojený útok na gay noční klub ve městě Orlando v americkém státě Florida, při kterém bylo přes 100 lidí zabito nebo zraněno, provedl bojovník Islámského státu."

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump po masakru v nočním klubu na Floridě zopakoval svou výzvu k zákazu vstupu zahraničních muslimů do země a vyzval prezidenta Baracka Obamu k rezignaci za to, že ignoruje hrozbu radikálního islámu. 


Video: Islámský stát oslavuje masového vraha z Orlanda

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace