Fenix LD41: Profesionální svítilna s vysokým výkonem a dalekým dosvitem

Fenix LD41: Profesionální svítilna s vysokým výkonem a dalekým dosvitem
Popisek: Fenix LD41
25 / 06 / 2015, 09:15

Téměř tisícovkou lumenů a dosvitem až tři sta metrů se pyšní nová ruční svítilna Fenix LD41 napájená čtyřmi tužkovými bateriemi. Svítilnu ocení především profesionálové ze záchranných a ozbrojených složek při pohybu v nepřehledném terénu.

Model LD41 se u Fenixu řadí mezi nejúspěšnější v kategorii kompaktních ručních svítilen a není tedy divu, že se dočkal již dvou dalších následovníků. Už minulá generace této svítilny disponovala velmi slušným světelným výkonem 680 lumenů a dosvitem 270 metrů, díky vylepšené elektronice a modernizované LED Cree XM L-2 s účinností až 180lm/W se nová LD41 honosí maximálním výkonem 960 lumenů a dosvitem až 300 metrů.

Všechny přednosti této ruční svítilny zůstaly přitom samozřejmě zachovány. Spolehnout se můžete na kvalitní dílenské zpracování a použití vysoce odolných materiálů. Svítilna z leteckého duralu odolá pádům z výše minimálně jednoho metru, po dobu nejméně třiceti minut vydrží bez úhony ponořená do dvoumetrové hloubky ve vodě, její konstrukce je také plně prachuvzdorná. LED umístěná v hladkém hliníkovém reflektoru je napájena čtveřicí tužkových baterií. Použít lze jak alkalické, tak lithiové jednorázové baterie či NiMH AA akumulátory. V extrémních podmínkách a na expedicích se coby nejvhodnější zdroj napájení jeví lithiové tužkové baterie Energizer L91 Ultimate Lithium garantující nejdelší dobu výdrže při velmi nízké hmotnosti.

Možnosti profesionálního využití umocňuje taktický spínač s funkce okamžitého zapnutí/vypnutí namáčknutím a výstražný stroboskopický a SOS světelný mód. Díky uspořádání baterií má svítilna ergonomický design a držadlo padne přesně do ruky. K dispozici jsou čtyři standardní režimy výkonu, volit tedy můžete v několika krocích mezi maximálním výkonem až 960 lumenů a nejdelší výdrží až 200 hodin. Při dlouhodobém svícení oceníte ochranu proti přehřátí, elektronika svítilnu po 25 minutách provozu na maximální výkon přepne do druhého nejvyššího režimu. Elektronika také reguluje konstantní světelný výkon a indikuje vybité baterií.

Pokud patříte mezi zákazníky, kteří upřednostňují používání tužkových baterií před li-ion akumulátory, ať už kvůli jejich snadné dostupnosti nebo ceně, ale požadují přitom nekompromisní výkon, potom je Fenix LD41 ideální volbou.

Svítilna Fenix LD41 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 199 Kč včetně DPH.

Tagy článku