Fenix představuje svou značku víceúčelových nožů Ruike

Fenix představuje svou značku víceúčelových nožů Ruike
30 / 07 / 2017, 11:00

Renomovaný výrobce svítilen a čelovek Fenix uvedl počátkem léta na trh vlastní značku nožů Ruike s potenciálem využití jak v zájmových činnostech, tak mezi profesionály.

Kapesní zavírací nože i nože s pevnou čepelí jsou praktickou pomůckou mezi příznivci outdooru, lovci, rybáři, ale stejně tak u vojáků, policistů a dalších profesionálů. V neposlední řadě si tyto nože pořizuje řada mužů coby gadget. Z uvedeného výčtu je zřejmé, že se tyto zájmové skupiny protínají s příznivci výkonných a odolných LED svítilen a čelovek. Úmysl Fenixu uvést na trh vlastní značku kvalitních nožů je proto logickým krokem rozšíření portfolia svých výrobků.

Ruike jsou designovány coby nože jak s čepelí pevnou, tak i zavírací. V případě nožů zavíracích nabízí Ruike modely se zajištěním proti nechtěnému zavření Frame lock, kdy je pojistka součástí střenky, s planžetovou pojistkou Liner lock, nebo kombinovaným zajištěním Frame lock se zámkem Beta lock, který zvyšuje bezpečné použití v extrémních situacích uzamčením pojistky. Vybrané modely zavíracích nožů jsou také vybaveny sponou pro uchycení v kapse a díky tomu bezezbytku vyhovují požadavkům kladeným na kategorii nožů pro každodenní nošení (tzv. EDC). Čepele nožů Ruike jsou vyráběny z martenzitové chromové oceli Sandvik 14C28N s optimalizovaným chemickým složením a krystalickou strukturou. Výrobky značky Ruike splňují nároky kladené na profesionální nože jakými jsou například tvrdost čepele, trvanlivost broušení, ostrost či odolnost proti korozi.

Po svém uvedení na český trh se největšího prvotního ohlasu dočkal zavírací kapesní nůž Ruike 801-SF se střenkou z nerezové oceli v pískované úpravě a páčkou flipper pro rychlé a pohodlné otevření. Tento model je proti nechtěnému zavření opatřen pojistkou Frame lock. Nůž je vybaven sponou pro uchycení v kapse a je ideální pro každodenní nošení. Další žádaný zavírací model Ruike P128-SF taktéž disponuje pojistkou Frame lock, kterou lze navíc u tohoto nože zajistit zámkem Beta lock. Oproti modelu 801-SF disponuje větší čepelí, proto působí robustnějším dojmem.

Velkému zájmu se těší také respekt vzbuzující nůž Ruike Jager F118 s velkou a širokou pevnou čepelí a plnou střenkou. Ten skvěle sedí v ruce díky ergonomicky tvarované střence se strukturovaným povrchem z materiálu G10. Jager F118 se nabízí coby spolehlivý a odolný pomocník do tvrdých a náročných podmínek. Nože s pevnou střenkou jsou žádané především pro použití v přírodě, kdy nůž kromě svého hlavního účelu může plnit i další funkce, jako je např. štípání kousků, nebo při zabodnutí do kmene stromu poslouží jako stupačka. Možnosti jeho použití v drsných podmínkách podtrhuje taktické pouzdro na opasek, které je součástí balení.

Zdroj: Ariga

Tagy článku