Fenix TK15 Ultimate Edition: Dosvit až 325 metrů

Fenix TK15 Ultimate Edition: Dosvit až 325 metrů
Popisek: Fenix TK15 Ultimate Edition
17 / 08 / 2016, 11:00

Nejnovější verze populární taktické svítilny Fenix TK15 UE naplňuje požadavky profesionálů z armády, armádní, policie a soukromých bezpečnostních služeb pro použití v těch nejdrsnějších venkovních podmínkách. Jejich nárokům plně vyhoví vysoký výkon 1000 lumenů a daleký dosvit 325 metrů.

Předchozí verze svítilny TK15 si díky svým parametrům a vysoké odolnosti našly místo ve výbavě řady profesionálů a patří k nejoblíbenějším svítilnám své třídy na trhu. O spolehlivosti této svítilny  vypovídá například fakt, že si je pro své zahraniční mise před několika lety vybral mechanizovaný útvar Armády ČR z Hranic na Moravě. Nová verze této taktické svítilny navazuje svým špičkovým odolným provedením na své předchůdkyně, navrch přidává výrazně zlepšený výkon. Napájení špičkové LED Cree XP-L HI zajišťují dvě lithiové baterie CR123A, popřípadě jeden nabíjecí Li-ion akumulátor typu 18650. Zatímco vojáci na misích upřednostňují jednorázové baterie díky svému materiálnímu zajištění a omezeným možnostem nabíjení akumulátorů v terénu, volbou myslivců bývá ekonomicky a ekologicky výhodnější akumulátor s doplňkovou nabíječkou.

Fenix TK15 UE disponuje celkem pěti režimy osvětlení, přepínanými ergonomickým tlačítkem na boku svítilny. Výdrž na nejnižší stupeň výkonu o 10 lumenech je 5,5 dne nepřetržitého svícení, nejvyšší světelný výkon o 1000 lumenech zvládne svítilna poskytnout po dobu celkem 2 hodin. K použití je připraven i stroboskopický režim, který může sloužit například k odstrašení útočníka nebo signalizaci v nouzových situacích. Stejně jako všechny produkty ze série Fenix TK nabízí i TK15 UE pevné a vodotěsné provedení dle standardu IPX-8. Svítilnu tedy můžete používat nejen během prudkého deště, ale bez obav se s ní případně můžete potopit až do dvoumetrové hloubky.

Svítilna je konstruována tak, aby odolala zpětným rázům při použití na zbrani, zároveň je vybavena hmatovým kroužkem, který usnadňuje taktické, tzv. doutníkové držení. Samozřejmostí je široká nabídka příslušenství, jako jsou barevné filtry, difuzér, dopravní kužel, vzdálený kabelový spínač a různé druhy montáží na zbraň. Bez nadsázky lze proto označit Fenix TK15 UE za špičkovou taktickou a pátrací svítilnu pro armádní, policejní a lovecké použití. Profesionální parametry u svítilen ale vyhledávají také nadšenci, pro které jsou životním stylem extrémní outdoorová dobrodružství. Díky vysokému světelnému výkonu v kompaktním provedení jejich pozornosti tato nová svítilna určitě neujde.

Sesterská svítilna této novinky, model Fenix TK15C s obdobnou konstrukcí, získala obdiv profesionálních vojáků ze Soldato Teamu. Ve své recenzi na specializovaném webu Armadninoviny.cz udělili svítilně prestižní nálepku Testováno&Doporučeno. „Je až překvapivé, kolik toho tato svítilna vydrží... Fenix TK15C se může stát výborným světelným společníkem do vašich temných taktických operací, a my se ho rozhodně nebojíme doporučit,“ píší čeští vojenští veteráni ze zahraničních misí Armády ČR. U TK15 UE se očekává ještě lepší uplatnitelnost v taktických operacích, proto bude záhy po svém uvedení na trh opět poskytnuta k testování nezávislým profesionálům z oboru.

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Svítilna Fenix TK15 Ultimate Edition je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz.

Tagy článku