Ferguson hoří!

Ferguson hoří!
Autor: youtube.com|Popisek: Nepokoje ve Fergusonu
25 / 11 / 2014, 17:00

25.11.2014 / Demonstrace proti rozhodnutí velké poroty se konají po celých Spojených státech. Mimo jiné ve Washingtonu, Los Angeles, New Yorku, Seattlu, Chicagu, Salt Lake City, Oaklandu. VIDEO

Chmurné vyhlídky, jak jsme o nich psali včera v článku Násilí dětí a násilí na dětech v USA. Chmurné vyhlídky, se mění v ještě chmurnější realitu.

Rasové nepokoje vzplály ve Fergusonu naplno. Většina z dvanácti zapálených domů shořela. Hoří auta, obchody, ozývá se střelba, obchody jsou rabovány, v ulicích vyrostly barikády. Násilné protesty jsou ještě rozsáhlejší než v létě tohoto roku, kdy bílý policista zastřelil černošského chlapce.

Policie situaci nezvládá. Zadrženo bylo 61 protestujících. Obviněni jsou z nezákonného shromažďování, ale i ze žhářství a vloupání.

Rasové nepokoje propukly poté, co velká porota rozhodla, že policista, který zastřelil černošského chlapce, nebude postaven před soud.

Náčelník policie v St.Louis zhodnotil situaci v jeho předměstí Ferguson takto: „Nemyslím, že jsme byli nedostatečně připraveni. Mám-li k vám být upřímný, pokud bychom tu nenasadili deset tisíc policistů, nemyslím si, že bychom zastavili lidi, jejichž záměrem je zničit společnost.“

Psali jsme také:

Násilí dětí a násilí na dětech v USA. Chmurné vyhlídky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace