Ferguson hoří!

Ferguson hoří!
Autor fotografie: youtube.com|Popisek: Nepokoje ve Fergusonu
25 / 11 / 2014, 17:00

25.11.2014 / Demonstrace proti rozhodnutí velké poroty se konají po celých Spojených státech. Mimo jiné ve Washingtonu, Los Angeles, New Yorku, Seattlu, Chicagu, Salt Lake City, Oaklandu. VIDEO

Chmurné vyhlídky, jak jsme o nich psali včera v článku Násilí dětí a násilí na dětech v USA. Chmurné vyhlídky, se mění v ještě chmurnější realitu.

Rasové nepokoje vzplály ve Fergusonu naplno. Většina z dvanácti zapálených domů shořela. Hoří auta, obchody, ozývá se střelba, obchody jsou rabovány, v ulicích vyrostly barikády. Násilné protesty jsou ještě rozsáhlejší než v létě tohoto roku, kdy bílý policista zastřelil černošského chlapce.

Policie situaci nezvládá. Zadrženo bylo 61 protestujících. Obviněni jsou z nezákonného shromažďování, ale i ze žhářství a vloupání.

Rasové nepokoje propukly poté, co velká porota rozhodla, že policista, který zastřelil černošského chlapce, nebude postaven před soud.

Náčelník policie v St.Louis zhodnotil situaci v jeho předměstí Ferguson takto: „Nemyslím, že jsme byli nedostatečně připraveni. Mám-li k vám být upřímný, pokud bychom tu nenasadili deset tisíc policistů, nemyslím si, že bychom zastavili lidi, jejichž záměrem je zničit společnost.“

Psali jsme také:

Násilí dětí a násilí na dětech v USA. Chmurné vyhlídky

Tagy článku