Fiasko v Manchesteru. Fotbalový stadion evakuován kvůli zapomenuté atrapě bomby

Fiasko v Manchesteru. Fotbalový stadion evakuován kvůli zapomenuté atrapě bomby
Autor fotografie: LiamUK pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 |Popisek: Panorama of Old Trafford stadium, taken during an Olympic match between Spain and Morocco.
16 / 05 / 2016, 08:30

AKTUALIZOVÁNO / Britská média informují, že za atrapu bomby je zřejmě odpovědná soukromá bezpečnostní agentura Management & Solutions Ltd.

15:00 / Podle deníku The Telegraph a serveru dailymail.co.uk je za bezpečnostní incident odpovědná firma, která spolu s policií prováděla na stadionu minulý týden protiteroristické cvičení a atrapu napojenou na mobil zapomněla na místních toaletách. Šéf agentury Christopher Reid se k věci odmítl vyjádřit a řekl, že počká až na stanovisko klubu Manchester United. Škoda je odhadována nejméně na 3 miliony liber.

08:30 / Policejní a armádní pyrotechnici v podvečer podezřelý předmět přímo v útrobách stadionu v Manchesteru preventivně odstřelili. Už předtím pořadatelé na doporučení strážců zákona zápas odložili.  

Bizarní dohru má zrušený fotbalový zápas na stadionu Old Trafford v Manchesteru. Věrná napodobenina nástražného systému, která vedla k evakuaci diváků, byla cvičná pomůcka, kterou tam před několika dny zapomněla specializovaná firma. Zdroj: rozhlas.czbbc.com

Pozdě večer policie uvedla, že mimořádně autenticky vypadající bomba byla ve skutečnosti atrapa, kterou tam ve středu při bezpečnostním cvičení zapomněla soukromá agentura. Ta cvičí psy pro vyhledávání výbušnin. 

Podle médií jde o nevídanou blamáž, která může mít mnohamilionovou dohru. Zápas mezi Manchesterm United a Bournemouthem, na který se prodalo 75 000 lístků, se má sehrát v úterý večer. Sezona Premier League tak zůstane nedohrána, zrovna výsledek Manchesteru United je důležitý z hlediska postupu do evropských pohárů. 

 

Tagy článku