Fico: "Myšlenka multikulturní Evropy selhala. Nedopustím vznik muslimské komunity na Slovensku."

Fico: &quote;Myšlenka multikulturní Evropy selhala. Nedopustím vznik muslimské komunity na Slovensku.&quote;
Autor fotografie: MGlen /Wikipedia, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Slovenský premiér Robert Fico
07 / 01 / 2016, 16:45

Ostrá a tvrdá slova na adresu urchlíků a multikulti přichází ze Slovenska "Nechceme, aby se i na Slovensku stalo něco jako v Německu, aby někdo obtěžoval naše ženy na veřejných prostranstvích."

Na dnešní tiskové konferenci reagoval na německé události i slovenský premiér Robert Fico "Tyto události v Kolíně by měly být jasnou odpovědí pro ty, kteří zpochybňují bezpečnostní opatření. My tuto odpovědnost bereme na sebe a budeme v tom pokračovat." Zdroj: tv.hnonline.sk

Premiér Fico vzkázal všem muslimům na Slovensku: "Každého z vás sledujeme"

Fico dodal, že Slovensko musí být zabezpečeno před hrozbami, které podle něj nelegální migrace s sebou přináší a zdůraznil, že myšlenka multikulturní Evropy selhala."Je to jen fikce, sen a nefunguje to. Jakmile pustíte migrantů s odlišnými hodnotami do země, hrozí takové incidenty a to my nechceme. Ne za takových okolností, "řekl Fico.

"Nechceme, aby se i na Slovensku stalo něco jako v Německu, aby někdo obtěžoval naše ženy na veřejných prostranstvích," uvedl Fico a současně oznámil dvě zásadní změny v politice své vlády.

"Naši finanční pomoc na migrační krizi budeme orientovat zejména na ochranu vnější schengenské hranice. Dáme peníze, ale nechceme, aby skončily například v potravinových fondech, ale v bezpečnostních strukturách. Jen tak se zastaví neregulované migrační toky do Evropy," prohlásil Robert Fico. 

Slovenský premiér "Za terorismem jsou vždy muslimové. Výjimkou je Breivik"

Podle něj jedinou cestou, jak minimalizovat riziko podobných útoků, "je zabránit vzniku ucelené komunity na Slovensku, která by vznikla zavedením povinných kvót. "Z toho důvodu Slovensko nejenže odmítá povinné a trvalé kvóty, ale ani dobrovolně neučiní vláda žádné rozhodnutí, které by vedlo ke vzniku ucelené muslimské komunity na Slovensku". 

Záznam z tiskové konference zveřejnila HNtelevízia, prohlášení premiéra začíná v čase 10:40

Poznámka redakce: Bylo by jistě zajímavé zjistit, jaký postoj zaujali v této věci poradci českého premiéra. A jaká mu asi psali doporučení k rozdílnému postoji Slovenska k přerozdělování uprchlíků a ke slovenské žalobě k evropskému soudu kvůli kvótám.

 Foto: autor: MGlen, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Tagy článku