Filipínské ulice se plní lidskými těly, ,,prezident-řezník" pokračuje ve válce s drogovými dealery

Filipínské ulice se plní lidskými těly, ,,prezident-řezník&quote; pokračuje ve válce s drogovými dealery
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
13 / 12 / 2016, 20:00

Kontroverzní filipínský prezident Rodrigo Duterte přezdívaný ,,řezník" pokračuje v nesmlouvavé válce proti drogovým kartelům.

Bilance mimosoudních zabití rukama filipínských policistů stále vzrůstá a činí od května, kdy Duterte převzal prezidentskou funkci, necelých 6 000 obětí. Filipínského prezidenta za tuto ,,praxi" stále více kritizují lidskoprávní organizace i USA.

Listu Phil Star Duterte řekl, že ve válce s drogovými kartely a narkomany v žádném případě nepoleví. Žurnalistům zopakoval, že pokud přestanou drogoví dealeři prodávat drogy a narkomani je užívat, pak ,,hon" na ně skončí a Filipíny budou mít ,,pokojné Vánoce a Nový rok".

 

Podle CNN dosáhl počet mrtvých ve válce s drogovými dealery 5 927. Více než 40 000 podezřelých pak bylo zatčeno. Není neobvyklé, že se ve větších filipínských městech na zemi povalují mrtvá těla jako výsledek Dutertova razantního tažení proti drogám.

Duterte si vytkl při nástupu do své funkce jako svou hlavní prioritu právě ostrý boj s drogovými kartely a drogami i za cenu toho, že se stovky podezřelých nedostanou k zákonnému soudu, protože jsou policisty pronásledováni a následně zastřeleni.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace