Filipínský prezident Duterte slibuje: Až obnovíme trest smrti, budeme popravovat pět či šest zločinců denně

Filipínský prezident Duterte slibuje: Až obnovíme trest smrti, budeme popravovat pět či šest zločinců denně
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
21 / 12 / 2016, 10:00

Kontroverzní prezident Rodrigo Duterte veřejně přislíbil, že po znovuzavedení trestu smrti bude popraveno několik kriminálníků denně.

Trest smrti byl na Filipínách zrušen v roce 2006, v souvislosti s nesmlouvavým bojem s drogami však Duterte chce jeho obnovu.

5 300 mrtvých podezřelých, kteří měli co do činění s drogami. Takový je dosavadní účet Duterteho války s drogami na Filipínách. Filipínský prezident chce tento boj podpořit obnovou trestu smrti.

Psali jsme: Filipínský prezident šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, i když byli jen podezřelí

Pokud by se tak stalo, plánuje Duterte popravovat až šest zločinců denně:

,,Na Filipínách existoval trest smrti již předtím (před rokem 2006) a nic se nestalo. Vraťte ho zpět a já budu popravovat každý den pět nebo šest lidí. To je reálné."

Ne všichni však s Dutertem sdílí jeho nadšení. Vysoký představitel katolického kléru Jerome Secillano prohlásil, že pokud bude trest smrti znovuzaveden, budou Filipíny vnímány jako barbarská země. Ta je z 80% tvořena katolíky.

Před svým zvolením v květnu tohoto roku se nechal naopak Duterte slyšet, že trest smrti oběšením je ,,humánnější" než kulka či popravčí četa.

Čtěte také: Filipínské ulice se plní lidskými těly, ,,prezident-řezník" pokračuje ve válce s drogovými dealery

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace