Filipínský prezident Duterte: Viděl jsem Ameriku, je to ,,zavšivené" místo

Filipínský prezident Duterte: Viděl jsem Ameriku, je to ,,zavšivené&quote; místo
Popisek: Rodrigo Duterte
23 / 07 / 2017, 12:30

Filipínský prezident Rodrigo Duterte ,,vrací" úder americkým senátorům, kteří jej kritizují kvůli jeho kontroverznímu boji s drogovou mafií.

Několik amerických senátorů obvinilo Duterta z toho, že v jeho protidrogové kampani, během níž zemřelo několik tisíc podezřelých drogových dealerů, padli i nevinné oběti. Navíc podle nich může kampaň sloužit i pro vyřizování osobních účtů a může být tak zneužitelná.

Demokrat Jim McGovern se navíc nechal slyšet, že by osobně protestoval proti návštěvě filipínského prezidenta v USA, protože Duterte podle něho soustavně porušuje lidská práva, o nichž dříve řekl, že ,,na ně kašle".

V reakci na výroky amerických senátorů Duterte v pátek prohlásil, že nikdy během svého funkčního období stejně USA nenavštíví, protože je to ,,zavšivené" místo. Duterte byl překvapený tím, že američtí senátoři se vůbec domnívají, že má zájem na tom zemi navštívit.

Podle filipínského prezidenta by si měl Washington ,,hledět" svých hříchů z minulosti a pohrozil, že je sám bude vyšetřovat. ,,Bylo by dobré pro americký Kongres, kdyby začal sám vyšetřovat své nedodržování pravidel na Blízkém východě, za něž zaplatilo životem mnoho civilistů," vzkázal Duterte do USA.

V jednu dobu byla možná návštěva filipínského prezidenta skutečně ,,na stole". Donald Trump dříve gratuloval Dutertovi k výsledkům jeho protidrogové kampaně. Se svým protějškem v dubnu telefonicky hovořil o tom, že by s Dutertem rád diskutoval o důležitosti americko-filipínského spojenectví a pozval ho do Bílého domu. Návštěva se však zatím nerealizovala a vypadá to podle Dutertových nejnovějších slov, že k ní ani v nejbližší době nedojde.

psali jsme:

Rodrigo Duterte, prezident, který si nenechá nikým diktovat a diktuje ostatním

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace