Filipínský prezident Duterte: Kim chce skoncovat se světem, proto se pořád směje

Filipínský prezident Duterte: Kim chce skoncovat se světem, proto se pořád směje
Popisek: Kim Čong-un
03 / 05 / 2017, 12:00

Filipínský prezident Rodrigo Duterte komentoval napětí, které panuje mezi KLDR a USA.

Duterte v prvé řadě nabádá Bílý dům, aby byl trpělivý a pokud možno opatrný v jednání se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. Podle Duterta chce vůdce komunistického skanzenu jednoduše skoncovat se světem. ,,Zdá se, že dva státy si hrají s hračkami, které ale nejsou k pobavení," řekl Duterte na tiskové konferenci v Manile.

psali jsme: ,,Posíláme tam válečné loďstvo". Trump je připraven eliminovat hrozbu KLDR i bez Číny

,,Víte, že USA si zahrávají s někým, kdo má požitek z odpalování raket. Nechtěl bych jít do Kimovy hlavy, protože nevím, co je uvnitř, ale jisté je to, že staví planetu Zemi až na samou hranu konfliktu," řekl filipínský prezident. ,,Kim chce jednoduše skoncovat se světem, proto je tak šťastný, proto se stále směje. Ve skutečnosti chce se vším skoncovat a stáhnout nás všechny dolů," varoval Duterte.

psali jsme: Konflikt v KLDR může propuknout každým okamžikem, varovala Čína

Ten radí americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby ,,nehrál do karet" severokorejskému diktátorovi a z možného ozbrojeného konfliktu raději vycouval. Duterte si je jistý, že Trump počítá i s vojenským řešením ,,severokorejského problému", ale radí mu, ať nezačíná s něčím, co pak nemůže kontrolovat.

Dutertova slova přicházejí poté, co americký prezident prohlásil, že je možné propuknutí velkého konfliktu s KLDR. Současně USA volají po dalších ,,bolestivých" sankcí proti severokorejskému režimu a vyzvaly ostatní státy, aby pozastavily diplomatické vztahy s neizolovanější zemí světa.

 

psali jsme:

Budu padesátkrát brutálnější než islamističtí teroristé, varuje filipínský prezident Duterte

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.