Filipínský prezident natvrdo v TV: Korupčníky shodím z vrtulníku

Filipínský prezident natvrdo v TV: Korupčníky shodím z vrtulníku
Popisek: Rodrigo Duterte
29 / 12 / 2016, 09:15

Filipínský prezident Rodrigo Duterte se znovu nechal veřejně slyšet, že by ve jménu spravedlnosti neváhal zabíjet. Tentokrát si však vybral originální způsob popravy.

Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco severokorejský diktátor Kim Čong Un neváhá nepřátele režimu zastřelit protiletadlovou střelou, Islámský stát se spoléhá na řezání hlav dezertérů a Taliban na usmýkání za vozem, filipínský prezident zase varoval dopředu všechny zloděje veřejných peněz, že je shodí z vrtulníku. 

„Každého, kdo korupčně zneužije veřejné peníze, posadím k sobě do vrtulníku do Manily, a až budeme nahoře, vystrčím ho ven. Ano, to udělám! Už jsem to kdysi udělal a můžu to udělat zase,“ prohlásil v televizi Duterte.

Když se následně na mluvčího prezidenta obrátila americká televize CNN s dotazem, zda skutečně už někoho shodil v minulosti z vrtulníku, odpověděl mluvčí, že mu prezident řekl, že se tak už stalo.

související:Filipínský prezident Duterte šokuje: Zabíjel jsem osobně kriminálníky, ...

 

Země je nyní zmítaná válkou drogových kartelů proti vládě a oběti na životech se počítají v tisících. Prezidentovi je sice vyčítáno, že je mezi mrtvolami mnoho nevinných lidí, to však jeho odhodlání vyčistit Filipýny od drog nezastaví. Navíc to není poprvé, co se Duterte přiznal k zabíjení. Nedávno prohlásil, že osobně v pozici starosty města Davao zabíjel zločince, aby dal policii příklad. I přes toto přiznání a více než 6000 mrtvol, zůstává prezident u lidí velmi oblíben.

 

psali jsme:

Filipínský prezident Duterte slibuje: Až obnovíme trest smrti, budeme ...

Filipínský prezident po setkání s Vladimirem Putinem: Západ zastrašuje ...

Filipínské ulice se plní lidskými těly, ,,prezident-řezník pokračuje ...

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace