Filipínský prezident o katolické církvi: Biskupové fetují a jeden kněz mě sexuálně zneužil

Filipínský prezident o katolické církvi: Biskupové fetují a jeden kněz mě sexuálně zneužil
Autor: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
28 / 01 / 2017, 10:00

Filipínský prezident Rodrigo Duterte opět přitvrdil.

Tentokrát si nevzal na mušku drogové dealery, jak je u něho v poslední době zvykem, ale katolickou církev.

Prohlásil o ní, že ,,je plná sra.ek, ale i zkorumpovaných církevních hodnostářů, kteří se dopouštějí ,,hříšných činů". Dokonce v projevu řekl, že jej jeden kněz sexuálně zneužil, když byl ještě univerzitním studentem. To se prý navíc týká i nejméně třech členů jeho vlády.

Dutertovi se také nelíbí, že katolická církev na Filipínách žije až moc luxusním životem. Uvedl jeden příklad, kdy se ho církevní hodnostáři ptali, jestli by mohl zaplatit nejvyšším představitelům církve ty nejluxusnější auta. To Duterte označil za pokrytecké, protože mnoho obyvatel Filipín nemá ani co jíst.

Dutertovy výroky proti katolické církvi přicházejí v době, kdy církev ostře kritizuje filipínského prezidenta za jeho nesmlouvavý boj proti drogám. V této ,,válce" si Duterte nebere žádné servítky, když zemřelo již okolo 6 000 lidí, byť jen podezřelých.

Duterte bere postoj katolické církve jako kampaň proti své osobě a navíc obvinil kněží a biskupy, že sami berou drogy a vysoce návykový metamfetamin.

 

psali jsme:

Filipínský prezident natvrdo v TV: Korupčníky shodím z vrtulníku

Zabiju vás, pokud jste na mém narkolistu, vzkázal filipínský prezident starostům

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace