Filipínský prezident obvinil pět vysokých policistů z napojení na drogové syndikáty

Filipínský prezident obvinil pět vysokých policistů z napojení na drogové syndikáty
Autor: redakční databáze|Popisek: drogy
07 / 07 / 2016, 17:15

Rodrigo Duterte slíbil, že v příštích měsících bude tvrdě potírat ilegální obchod s drogami a s nimi související kriminalitu

Nedávno zvolený filipínský prezident Rodrigo Duterte po svém nástupu do funkce obvinil pět policejních generálů z toho, že kryjí drogové kartely. Mezi uvedenými vysokými policisty jsou i ti, kteří již u policie nepracují. Duterte nařídil zahájit okamžitě vyšetřování.

Filipínský prezident při svém zvolení sliboval, že během šesti měsíců zbaví Filipíny organizovaného obchodu s drogami a další ilegální kriminality, které souvisí s drogovými obchody. Nyní tak dostává svému slibu a ukázal na ty, kteří ve filipínském represivním aparátu měli záměrně krýt obchody s drogami.

Dva z pěti podezřelých policistů jsou již ve výslužbě. Duterte očekává, že bude utvořena zvláštní policejní komise, kteřá vyšetří závážná obvinění, která jsou proti policistům vznesena. V souvislosti s bojem proti drogám dodal, že to bude ,,špinavý a krvavý" boj, současně připomněl, že policie musí dodržovat zákony a zastřelit podezřelé jen pokud je život policistů v bezprostředním ohrožení.

Podle něj ilegální obchod s drogami prorostl i do státního organismu a jeho bezpečnostních složek. Mezi pěti jmenovanými generály je i Vicente Loot, který dříve zastával funkci ředitele výcvikové služby.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace