Filipínský prezident si dělá ,,srandu" z kritiky OSN za jeho boj proti drogám

Filipínský prezident si dělá ,,srandu&quote; z kritiky OSN za jeho boj proti drogám
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: filipínská vlajka
18 / 08 / 2016, 18:00

Rodrigo Duterte na kritiku OSN odpovídá tím, že drogově závislí na Filipínách nejsou již ,,schopni fungovat jako lidské bytosti".

OSN poukazuje na to, že Filipíny v čele s ,,militantním" prezidentem Dutertem porušují lidská práva při boji s drogovým organizovaným zločinem a drogami jako takovými. Spolu s lidskoprávními organizacemi varuje OSN, že podezřelí drogoví dealeři na Filipínách jsou policií zabíjeni bez řádného soudu a možnosti se případně u soudu očistit.

Na to již reagoval předtím Duterte tak, že ho lidská práva při uskutečňování jeho antidrogové války nezajímají. Ve středu pak vyslal směrem k OSN signál, že bude dále realizovat svou antidrogovou politiku bez ohledu na kritiku, která ze strany Spojených národů trvale zaznívá. S ní ostatně zvítězil v červnu tohoto roku při prezidentských volbách:

,,Jak je možné, že OSN se dá tak snadno svést k vměšování se do záležitostí Filipín?" řekl ve středu Duterte. 

Duterte prohlásil, že zatímco se OSN vměšuje do záležitostí suverénního státu, světová uskupení mlčí k násilí, které se denně děje na Blízkém východě. Podle Duterteho není možné nahlížet na drogově závislé jako na ty, kteří jsou schopni fungovat ,,jako lidské bytosti", k čemuž dodal, že miliony lidí na Filipínách jsou ,,devastováni" drogami.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku