Filipínský prezident vyjmenoval přes 150 představitelů veřejného života, kteří mají být zapleteni do drogových obchodů

Filipínský prezident vyjmenoval přes 150 představitelů veřejného života, kteří mají být zapleteni do drogových obchodů
Autor: redakční databáze|Popisek: drogy
07 / 08 / 2016, 14:15

Mezi nimi mají být současní vysocí političtí činitelé, představitelé justice i policie.

Filipínský prezident Rodrigo Duterte v neděli ve městě Davao veřejně vyjmenoval podezřelé, kteří mají být napojeni na drogové kartely na Filipínách i mimo ně. Učinil tak v souvislosti se svým závazkem, že bude tvrdě potírat drogy v celé zemi. 

Duterte podle svých slov vede tvrdou válku proti drogám ve své zemi od svého zvolení v červnu tohoto roku. Deklaroval, že pokud se ukáže, že někdo z veřejně jmenovaných je nevinný, přebírá za to plnou zodpovědnost.

Duterte mimo jiné prohlásil:

,,Je pro mě velmi důležité, aby lidé věděli, jaký je skutečný stav věcí v jejich zemi. Toto není nic osobního proti Vám (seznam obviněných z drogových obchodů). Nejsem Váš nepřítel a nemám ani špatné pocity směrem k Vám. Jsem jen hodně naštvaný."

Duterte nařídil, aby ti, kteří byli na jím jmenovaném seznamu, se dobrovolně vzdali do 24 hodin, nebo přikáže, ,,aby vás všechny ozbrojené jednotky Filipín vypátraly". Od té doby, co Duterte nastoupil do svého úřadu, bylo okolo 500 lidí podezřelých z napojení na drogové kartely zabito bez soudu.

Duterteova antidrogová agenda má však i své odpůrce. Lidskoprávní organizace opakovaně kritizují filipínského prezidenta za přehnaně tvrdé metody kvůli nímž umírají lidé, kterým bylo znemožněno se bránit standardně u soudu. Na to Duterte pouze reagoval, že ,,se nestará o lidská práva".

 

Zdroj: cnn.edition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace