Filipínský starosta, který se vzdal kvůli podezření z nelegálních drogových obchodů, byl zastřelen ve vězení

Filipínský starosta, který se vzdal kvůli podezření z nelegálních drogových obchodů, byl zastřelen ve vězení
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: filipínská vlajka
05 / 11 / 2016, 17:00

Rolando Espinosa, někdejší starosta filipínského města Albuera na ostrově Leyte, zemřel ve své vězeňské cele.

Espinosa se vzdal poté, co jej filipínský prezident Rodrigo Duterte obvinil spolu s jeho synem z nelegálních drogových obchodů. Požadoval, ať se dobrovolně vzdá, nebo nařídí policii rozkaz, že může při zytýkání Espinosu zastřelit, pokud tak neučiní.

To bývalý starosta učinil, protože se podle svých slov obával o svůj život. V sobotu ráno byl podle televize Al-Džazíry zastřelen potom, co si obstaral ve vězení zbraně a měl střílet ze své cely proti vězeňské stráži. Ta palbu opětovala a Espinosu zastřelila.

Agentura AFP citovala vedoucího inspektora regionální policie Lea Laragu, který agentuře řekl, že Espinosa začal z neznámých důvodů střílet na přítomné příslušníky bezpečnosti, kteří palbu opětovalyi což vedlo bezprostředně k Espinosově smrti. Laraga k tomu dodal, že při přestřelce byl zabit Espinosův spoluvězeň, který též střílel.

Smrt starosty je tak dalším střípkem do mozaiky nesmlouvavé války proti drogám, kterou Duterte před časem vyhlásil a během níž zatím zemřelo 4 000 lidí.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.