Filipíny se zbavily stovky policistů. Byli prý aktivními narkomany

Filipíny se zbavily stovky policistů. Byli prý aktivními narkomany
foto: Flickr.com/drogy

U filipínské policie již nepracuje 100 policistů. Další jsou ohroženi

Policie se rozhodla zbavit stovky policistů proto, že aktivně užívali drogy. V souvislosti s bojem filipínského prezidenta Rodriga Duterta proti drogám a jejich dealerům tak bylo jasné, že nemohou na svých místech zůstat.

Devět policistů ukončilo svůj  služební poměr koncem minulého roku, dalších devadesát na začátku tohoto roku. Inspektor pro vnitřní záležitosti generál Alfegar Triambulo řekl televizi ANC TV, že propuštění policisté byli přistiženi při užívání či aplikaci drog, což je v zásadním rozporu se služebními pravidly. Museli být proto z práce vyhozeni.

Triambulo prohlásil, že slíbil policejnímu šéfovi, že nejvážnější případy budou vyšetřeny. Rovněž policejnímu šéfovi prý tento týden navrhne, aby s dalšími čtyřiceti policisty byl rozvázán služební poměr.

Minulý měsíc filipínský prezident prohlásil, že policie je ,,zkorumpována až do morku". Její vůdčí roli v boji proti drogám nyní přebírá v podstatě armáda, které Duterte věří.

Duterteho boj s drogami si vyžádal již téměř 8 000 životů a proběhlo zhruba 2 500 policejních protidrogových operací.

 

psali jsme:

Prezident-řezník chce víc krve: povolává na drogové dealery armádu

Zabiju vás, pokud jste na mém narkolistu, vzkázal filipínský prezident starostům

 

Tagy