Fillon čelí dalšímu obvinění, prý tajil před úřady 50 000 eur

Fillon čelí dalšímu obvinění, prý tajil před úřady 50 000 eur
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Francois Fillon
07 / 03 / 2017, 19:15

Prezidentský kandidát umírněné pravice ve Francii François Fillon čelí dalšímu obvinění.

Prezidentský kandidát umírněné pravice ve Francii François Fillon čelí dalšímu obvinění. Francouzský týdeník Canard Enchaîné dnes uvedl, že bývalý premiér si v roce 2013 půjčil od jednoho podnikatele 50 000 eur (1,4 milionu Kč), které zamlčel úřadům. Tvrzení listu nejspíš dále zhorší Fillonovy vyhlídky na volební úspěch.

Fillon loni jasně vyhrál primárky své strany Republikáni. Od té doby byl favoritem voleb, ale od ledna čelí podezření, že jeho manželka a děti neoprávněně s jeho vědomím pobíraly příjmy jako parlamentní asistenti. Od té doby jeho preference v průzkumech klesly tak, že nemá postoupit z prvního kola prezidentských voleb 23. dubna do závěrečného duelu 7. května. Jeho odstoupení z kampaně chce 70 procent lidí i mnozí straničtí kolegové, ale Fillon to odmítá. Cítí se nevinen a hovoří o spiknutí.

Čtěte také: Roste tlak na Fillona, aby odstoupil z prezidentské kampaně

Satirický list Canard Enchaîné, který má zpravidla spolehlivé zdroje a zveřejnil i dřívější podezření ohledně Fillonovy rodiny, tvrdí, že půjčku nynějšímu kandidátovi před lety poskytl podnikatel Marc Ladreit de Lacharriére a nechtěl za ni žádné úroky. ,,Prezidentský kandidát pravice nepokládal za nutné uvést těchto 50.000 eur ve svém majetkovém přiznání pro úřad, který dohlíží na transparentnost veřejného života," napsal list.

,,Tato půjčka už byla zcela zaplacena," řekl bez dalších podrobností satirickému týdeníku Fillonův advokát Antonin Levy.

 

psali jsme:

Fillon obdržel předvolání od soudu kvůli aféře se zaměstnáváním své ženy. Je to politický atentát, řekl

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku