Fillon obdržel předvolání od soudu kvůli aféře se zaměstnáváním své ženy. Je to politický atentát, řekl

Fillon obdržel předvolání od soudu kvůli aféře se zaměstnáváním své ženy. Je to politický atentát, řekl
Autor: flickr.com|Popisek: Francois Fillon
01 / 03 / 2017, 19:00

Dřívější favorit francouzských prezidentských voleb Francois Fillon půjde k soudu.

Fillon řekl, že obdržel od soudu předvolání k soudu, aby zde čelil obviněním v souvislosti s fiktivním zaměstnáváním své ženy. K soudu se má dostavit 15. března.

Jeho manželka měla inkasovat za osm let práce asistentky, kterou vykonávala, když byl Fillon ještě poslancem, zhruba 13,5 milionů korun. Neměla však vykázat žádnou práci. Fillon, který byl ještě před několika měsíci pasován na favorita prezidentských voleb, všechna tato obvinění odmítl s tím, že se jej někdo snaží před prezidentskými volbami zkompromitovat.  

Čtěte také: Fillon čelí dalšímu obvinění ze zneužívání státních peněz

Na svém Twitteru napsal, že od začátku se s ním od propuknutí aféry nezacházelo spravedlivě. Podle něho byl právní stát v tomto případě ,,systematicky znásilněn" a nerespektovala se presumpce neviny. Podle něho je francouzská justice ve vleku levice.

,,Nepodám se osudu, ani se nevzdám. Z prezidentské volby neodstoupím a budu bojovat až do konce," prohlásil ve svém projevu novinářům Fillon. ,,Mnoho mých politických přátel toto nazývají politickým atentátem, " dodal prezidentský kandidát, jehož šance na zvolení se kvůli aféře rapidně snižují.

psali jsme:

,,Dokonalý gentleman" hasí skandál kvůli zaměstnávání manželky. Měl to dělat ,,fiktivně", tvrdí tisk

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace