Finská vláda na videu radí, jak se ubránit přepadení. Raději se nedívejte

Finská vláda na videu radí, jak se ubránit přepadení. Raději se nedívejte
Autor fotografie: Thor Tactical|Popisek: Ilustrační foto
10 / 02 / 2016, 10:15

Finská vláda uveřejnila instruktážní video, které má ženám pomoci ubránit se přepadení.

Po zhlédnutí tohoto videa musí každého napadnout, jestli se jedná o opožděný silvestrovský vtip nebo toto dílo vzniklo na nějakém zvlášť podařeném večírku, kde se tvůrci museli dobře bavit.

Rady v tom "díle" mohou odradit nesmělého pubescenta, který neví, jak oslovit ženu na ulici, když ji chce požádat o telefon. Rozhodně neodradí agresivního násilníka, který chce ženu oloupit nebo znásilnit. Každý, kdo se pouze trochu zajímá o řešení dané problematiky, ví, že na ulici to tak nechodí. Kdyby se tvůrci tohoto dílka pouze podívali na záznamy průmyslových kamer, které zachytily reálné přepadení, tak by jim bylo jasné, že vytvořili naprostý nefunkční zmetek.

Na ulici vše probíhá velmi rychle, cílem agresora je zaútočit na překvapenou oběť. Agresor útočí tak, aby na jeho straně byly všechny výhody. Vybírá si místo, čas a způsob a útoku tak, aby oběť co nejvíce zaskočil a dal jí co nejmenší  možnost k obraně. Když bude chtít ženu znásilnit, pokusí se jí uchopit, udeřit, povalit na zem nebo odtáhnout do ústraní. Rozhodně do ní nebude šťouchat prstem, to jsme dělali jako kluci na základní škole. Naopak, bude jednat s veškerou silou a agresivitou, chce dosáhnout svého cíle, v co nejkratším čase a nechce být při tom chycen.

Dát najevo odhodlání se bránit, a jasně naznačit „ Nebudu snadná oběť, nedám nic zadarmo“, může útočníka od jeho jednání odradit. Musí se ale jednat o důrazné jednání s jasnou signalizací „ Budu se bránit“. To, co předvádí slečna ve videu, by nejenom odhodlaného útočníka nezastavilo, ale naopak by ho to mohlo ještě popudit a vzbudit v něm větší míru agresivity a odhodlání dosáhnou svého.

Toto instruktážní video finské vlády může být víc nebezpečné než ku prospěchu. Může v napadených ženách vzbudit falešný pocit bezpečí, že v případě nebezpečí stačí říct NE, útočníka praštit kabelkou a vše bude v pořádku. Realita je však poněkud odlišná. 

Zdroj: ceskoaktualne.cz

Tagy článku