Firmy často neumějí využívat svá data jako relevantní podklad pro rozhodování

Firmy často neumějí využívat svá data jako relevantní podklad pro rozhodování
Autor fotografie: Pixabay
12 / 04 / 2021, 08:00

Kvalitní analýza dat se stává ve stále nevyzpytatelnějším ekonomickém prostředí jedním z nejdůležitějších podkladů pro řízení firem. Konference Power BI Day nabídne ucelený informační servis, který pomůže účelně využívat firemní data jako relevantní podklad pro rozhodování a vytvářet atraktivní reporty.

Mnoho podniků se potýká s problémem, jak z datové analýzy získat maximální ekonomický užitek. Podle výzkumné společnosti Gartner jen asi pětina analytických výstupů přispívá ke tvorbě obchodní hodnoty. Připravit analytický projekt nebo založit analytické oddělení je jedna věc, ale získávat opakovaně z analytických výstupů reálný užitek je něco zcela jiného.

Jak tedy zvládnout vytěžení vlastních dat a kvalitní reporting snáze a efektivněji? Pro příznivce i odpůrce dat a jejich analýz, kteří přeci jenom chtějí zjistit více, připravila Počítačová škola GOPAS na 13. dubna 2021 konferenci Power BI Day 2021 ONLINE.

„Konference Power BI Day je určená pro ty, kteří potřebují vytvářet reporty a vizualizovat data, tedy především datové analytiky a finanční manažery. Dále pro projektové manažery, kteří jsou otevření novým způsobům řízení projektů, ale i pro všechny, kteří si chtějí sami vytvářet reporty. Chybět nebudou ani informace pro Power BI vývojáře a ty, kteří se chtějí certifikovat na Power BI,“ vysvětluje Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS.

Jak je u odborných konferencí Gopasu dobrým zvykem, nepůjde o suchopárné přehledy nebo marketingové prezentace. Na reálných příkladech z praxe a skutečnosti odpovídajících datech budou přednášející demonstrovat užitečné postupy a vysvětlovat využití Power BI nástrojů. Na konferenci se účastníci mimo jiné dozvědí, jak získat přehledné řešení každodenního reportingu ve firmě, mít po ruce reporty i aktuální data kdykoli je potřebujete. Dále zjistí, jak transformovat firemní data na obsáhlé vizuály, jejichž širší využití umožní soustředit se na to, co je pro firmu předmětem podnikání. Jednotlivé přednášky se také zaměří na limity Power BI s ohledem na serverové služby, vytváření finančních reportů v projektech s velkým množstvím dat nebo na to, jak lze pomoci DAX dělat reporty dynamičtější a graficky názornější.

Konference Power BI Day se uskuteční v úterý 13. dubna 2021 v on-line podobě. Účastníci tak budou mít ještě týden po jejím uskutečnění přístup do archivu všech přednášek.

 

O společnosti GOPAS, a. s.

Počítačová škola GOPAS je největším poskytovatelem školení v oblasti informačních technologií na českém i slovenském trhu. Ročně absolvuje odborné kurzy téměř 30 tisíc studentů, z nichž většinu tvoří specialisté IT. I přesto, že působí na poměrně malém trhu, patří GOPAS k jedněm z největších poskytovatelů IT školení v Evropě.

Gopas.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace