Firmy poskytující benefity válečným veteránům budou v jedné databázi ministerstva

Firmy poskytující benefity válečným veteránům budou v jedné databázi ministerstva
Autor fotografie: Czech ISAF (5)“ od Ministry of Defence and Armed Forces of the Czech Republic. Licencováno pod Attribution via Wikimedia Commons |Popisek: Čeští vojáci v Afghánistánu
23 / 10 / 2015, 15:15

Ministerstvo obrany se rozhodlo shromáždit firmy, nabízející zvýhodněné produkty pro válečné veterány a profesionální vojáky, do jedné databáze, která bude spuštěna v půlce listopadu.

Databáze bude přístupná na samostatných webových stránkách jedné z příspěvkových organizací Ministerstva obrany. Její součástí bude nejen evidence zvýhodněných cenových nabídek, jejich zveřejňování na tomto portálu, ale i komunikace k těmto nabídkám a rozšiřování portfolia nabízených benefitů. Podle náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty rezort v poslední době zaznamenal nárůst počtu zvýhodněných cenových nabídek pro válečné veterány. 

„Péče o válečné veterány je jednou z našich hlavních priorit. Snažíme se neustále vyvíjet nové aktivity,“ říká ministr obrany Martin Stropnický. 

„Mezi válečné veterány nepatří jen účastníci druhé světové války, ale i novodobí váleční veteráni, kteří po roce 1990 prošli zahraniční misí. Těchto lidí je více než 13 tisíc a jejich počet dále roste,“ vysvětluje plukovník Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány.

Ministerstvo vydalo výzvu pro firmy, které mají zájem být v databázi - hlásit se mohou do konce října a i po uplynutí této lhůty mohou požádat ministersto o registraci. Kromě válečných veteránů se mohou benefity vztahovat i na aktivní vojáky z povolání, případně další zaměstnance resortu obrany. Projekt by měl být spuštěn v polovině listopadu.

Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

 

 

Tagy článku