Ford odepisuje svou továrnu v Mexiku, chce raději investovat v USA

Ford odepisuje svou továrnu v Mexiku, chce raději investovat v USA
Autor: Flickr.com|Popisek: Ford Motor Company
06 / 01 / 2017, 14:30

Ještě ani nenastoupil do úřadu, a už se Donald Trump ukázal jako někdo, kdo umí přispět vytváření nových pracovních míst.

Automobilový gigant Ford v úterý oznámil, že zruší plánovanou továrnu v Mexiku za 1,6 miliardy dolarů. Místo toho bude investovat 700 milionů dolarů do montážního závodu v Michiganu. Toto rozhodnutí má souvislost s avizovanými prorůstovými opatřeními na podporu domácí ekonomiky, jež zastává nově zvolený americký prezident. Trump byl již předtím kritický k rozhodnutí Fordu postavit továrnu právě v Mexiku.

Fields k rozhodnutí řekl:

,,Když přemýšlíme o investicích zde v Michiganu, bereme v úvahu mnoho faktorů. Jedním z faktorů, ke kterým přihlížíme, je výhodnější domácí prostředí pro průmyslový byznys slibované nově zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem a některá opatření na podporu ekonomiky, která hodlá zavést. Takže toto je výrazem našeho přesvědčení, že děláme správnou věc."

Šéf Fordu také řekl, že by se k tomuto kroku uchýlil, i kdyby Trump nebyl zvolen prezidentem. Nicméně Fields podotkl, že na to předem upozornil jak Trumpa, tak jeho viceprezidenta Mikea Pence ještě před oficiálním úterním oznámením.

Na začátku prosince po týdnech vyjednávání za účasti viceprezidenta Pence souhlasil výrobce klimatizací a pecí Carrier s tím, že jeho závod zůstane v americké Indianě. Rozhodnutí údajně mělo zachovat kolem 700 pracovních míst, které by jinak byly přesunuty do Mexika. 

Nově zvolený prezident si také vzal na mušku jiného automobilového giganta General Motors. Trump ve svém tweetu z 3. ledna pohrozil uvalením cla na z Mexika dovážený model GM Chevy Cruze, pokud se nezačne vyrábět na území USA.

Vedení General Motors nicméně novému prezidentovi oponovalo tím, že tento model společnost vyrábí pro globální trhy v Mexiku a malý počet se prodává v USA.

Investice do montážního závodu ve Flat Rocku by podle plánů Fordu měla vytvořit 700 nových pracovních míst. Peníze, které byly vyhrazeny na továrnu v Mexiku, budou použity na otevření nové továrny, která bude vyrábět high-tech vozidla poháněná elektřinou, automobily bez řidiče i modely Mustang a Lincoln Continental.

Ve svém středečním tweetu Donald Trump za rozhodnutí Fordu postavit novou továrnu v USA místo v Mexiku kvitoval a dodal, že toto je ,,jen nový začátek a další budou následovat".

 

Zdroj: foxnews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace