Ford představil Police Interceptor Utility pro americké policisty

Ford představil Police Interceptor Utility pro americké policisty
Autor fotografie: FORD MOTOR COMPANY|Popisek: Ford Police Interceptor Utility
16 / 02 / 2015, 22:00

Nová verze nejprodávanějšího policejního vozidla v USA byla představena na letošním autosalonu v Chicagu. VIDEO

Nový Police Interceptor Utility disponuje motorem V6 o objemu 3,7 litru (304 koní, 378 Nm točivý moment) nebo přeplňovaným motorem V6 o objemu 3,5 litru EcoBoost (365 koní, 474 Nm) s pohonem všech kol.

Police Interceptor Utility

Zdroj: YouTube, Fast Lane Car

Je vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou se speciálním nastavením pro policejní provoz. Při normálním provozu mění rychlostní stupně klasicky s ohledem na hospodárnost provozu, pro policejní pronásledování je vybavena režimem Pursuit, s cílem maximálně dynamické jízdy. Při testovacím provozu u Michiganské státní policie dosáhl zrychlení z 0 na 60 mil/hod. za 6,55 sekundy. 

Nový Ford je vybaven řadou inteligentních funkcí, které mají usnadnit každodenní policejní práci v terénu.

Jednou z nich je tzv. Kontrolní režim, který varuje cestující ve voze, pokud se někdo přiblíží k zadní části vozidla a v případě potřeby automaticky zavře všechna okna a dveře. Ford uvádí, že se jedná o první sériově instalovaný systém.  

Další novinkou je dálkové uvolnění víka zavazadlového prostoru, kdy je možné na 45 sekund uvolnit zámek zadní výklopné stěny pro snadnější manipulací.

Police Interceptor Utility

Samozřejmostí je výbava kamerovým systémem vpředu i vzadu, přičemž obraz se přenáší do vnitřního zpětného zrcátka

Středová konzole obsahuje držák počítače a zadní sedačky jsou od předních odděleny nerozbitnou prosklenou přepážkou. 

Police Interceptor Utility

Celý podvozek je zesílen včetně nové brzdného systému, přičemž Ford uvádí, že "brzdy jsou navrženy tak, aby vydržely nadměrné užívání," pneumatiky byly pro Interceptora speciálně navrženy tak, aby vydržely najet 50 tisíc mil (80 467 km) za rok.

Police Interceptor Utility

Police Interceptor Utility Police Interceptor Utility

Video - zdroj: YouTube, YouCar

Zdroj: FORD MOTOR COMPANY

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace